Takú prehru na vlastnej zemi nepamätajú ani najstarší „Degešani“ - BOLI SME NA: RASTISLAVICE – TRÁVNICA 4:11

• Uverejnené pondelok, 29. august 2016, 11:07
  • Prečítané: 1895x

travnica01V minulej - strastiplnej - sezóne si Rastislavice akosi zvykli hrať doma pod tlakom a inak tomu nie je ani teraz, veď po troch kolách šiestej ligy MEVA mali na svojom konte jeden bod a pred sebou ťažký domáci zápas s Trávnicou, s ktorou vlani na vlastnom trávniku remizovali 1:1 a na „Fíši“ prehrali vysoko 7:1. Trávničania teraz prichádzali hladní po futbale, pretože v predchádzajúcom kole sa na ich podmočenom ihrisku hrať nedalo, navyše, rešpekt budilo ich predchádzajúce víťazstvo 2:3 v Dolnom Ohaji. Výsledok 4:11 však nemohol čakať nikto.

Trávnica hrá v tejto sezóne zatiaľ iba na ihriskách súperov a chúťky si robila aj na „Degeši“, ktorý lámal minulú jeseň v bilancii domácich zápasov snáď všetky negatívne rekordy, veď za celú prvú polovicu sezóny nezvíťazil na svojej pôde ani len raz. Slovanu sa to podarilo až v prvom jarnom kole proti Mužli (2:1), potom prišlo aj víťazstvo 6:4 s Michalom, ktorý však prišiel vtedy iba s desiatimi hráčmi, nasledovalo vysoké víťazstvo 9:1 nad vypadávajúcim Veľkým Kýrom a v samom závere sa zrodilo ešte jedno - štvrté domáce. Bolo to 2:0 s Černíkom, ktorý štyri kolá pred koncom nepostavil najsilnejšiu zostavu.

V nedeľňajšom 4. kole sa dávali väčšie šance hosťujúcej Trávnici, ktorá s posilňovaním kádra neprestala ani v augustových termínoch. Hrajúci tréner Družstevníka Trávnica Martin Mach vedel, po čo jeho tím na „Degeš“ prišiel, no víťazstvo 4:11 nemohol naozaj čakať ani on sám. „Chceli sme čo najskôr rozhodnúť zápas, nešli sme so žiadnou vyčkávacou taktikou, ale vyslovene na pressing. Úlohou bolo atakovať krajných obrancov, čo sa nám darilo, veď v desiatej minúte bolo 0:2. Keďže sme videli, že máme kombinačnú prevahu, stále sme išli do súpera, s cieľom dať čo najviac gólov. Škvrnou bolo, že sme dostali za stavu 0:5 dva zlepené góly po strate koncentrácie v závere polčasu,“ zhodnotil prvý polčas zápasu Rastislavice – Trávnica (4:11) M. Mach. „Druhý polčas bol viac otvorený z oboch strán, nám sa darili brejky, no musím zopakovať, že tak vysoké víťazstvo som nečakal.“ Mladý tréner sa ešte vrátil aj k prvým kolám novej sezóny. „V Zemnom, kde sme prehrali 5:2, mali domáci hernú prevahu a veľmi dobre im zahral Daniel Dobrý, ktorý rozhodol zápas. My sme tam mali problémy s dopĺňaním v obrane, pretože prišiel nový stopér. Druhý zápas v Dolnom Ohaji bol už lepší, vyhrali sme tam 2:3 s tým, že góly sme dostali len po štandardkách.“ V 3. kole sa v Trávnici kvôli podmočenému terénu hrať nedalo. „Diváci, ktorí chodia iba na domáce zápasy sa nás pýtajú, či sme sa odhlásili zo súťaže, pretože nás zatiaľ nevideli hrať,“ zakončil položartom M. Mach.

marin mach

Hrajúci tréner Trávnice Martin Mach.

Žartovať sa však určite nechce Rastislavčanom, ktorí prehrávali expresne rýchlo 5:0 po polhodine hry aj v 3. kole v Zemnom (6:0), na svojom konte majú jeden bod a s hrozivým skóre 6:22 sú tretí od konca. Televízna „Naj dedinka“ zažila teda v nedeľu potupnú prehru 4:11, akú na „degešskej“ zemi nepamätajú ani najstarší fanúšikovia. Tradičná značka v „okrese“ má ťažkosti, po odchode Adama Šurábu do Kolty doslova kričí napríklad brankársky problém. Najbližšie ide Slovan dvakrát von, do Svodína a do Dolného Ohaja. Isté je jedno, mužstvo čaká ťažký boj o šiestoligový život.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 4. kolo:

*Slovan Rastislavice – DRUŽSTEVNÍK Trávnica 4:11 (2:5)

Góly: 43. J. Arpáš, 45. P. Lábsky, 52. M. Janšík, 88. vlastný (I. Bacho) – 15., 62. a 64. K. Šebík, 31., 36. (11 m) a 76. (11 m) M. Mach, 9. a 73. P. Gál, 10. a 49. M. Macek, 90. A. Szabó.

Favoritom zápasu boli hostia, preto sa čakalo, kedy prvýkrát udrú. Že však bude v 15.min stav 0:3, nečakali ani najväčší domáci pesimisti. Brankár Rastislavíc Kuric si siahol na loptu, iba keď ju vyberal zo siete. Už v 17.min vyniesli na nosidlách Almašiho a so Slovanom to vyzeralo zle-nedobre. Posilnená Trávnica prišla hrať futbal a aj na polovičnom plyne skóre narastalo. Po penalte Macha za faul na unikajúceho Kar. Šebíka bolo v 36.min hrozivých 0:5 a domáci boli zrelí na „uterák“. Dve minúty pred prestávkou však zabojoval P. Vida, odcentroval do šestnástky, obrana hostí nechala prebrať center Arpášovi, ktorý už potom vie, čo s takou loptou a bolo 1:5. V poslednej minúte prvého polčasu ešte P. Lábsky z jedenástky znížil na 2:5, no kto čakal po prestávke aspoň pokus o zvrat, zostal opäť sklamaný. V 49.min domáci krajný obranca prihral v šestnástke nepochopiteľne súperovi na nohu a Macek nemal problém povedľa Kurica zhasnúť aj poslednú iskierku nádeje Slovana – 2:6. V sieti Rastislavíc skončil aj ľahký priamy kop Kar. Šebíka z kraja šestnástky na 3:7, no domáci vyrobili aj ďalšie školácky chyby a konečný výsledok hovorí jasnou rečou.

SLOVAN: Kuric – Garay, T. Lábsky, Király, L. Kuzma, Janšík, Arpáš, Kováč, P. Vida, T. Vida, Almaši (Varchola, P. Lábsky, Bagoňa).

DRUŽSTEVNÍK: Kmeťo – Blaško, Lapšanský, Kanás, Menčík, Nemeš, Mach, Gál, Szabó, Kar. Šebík, Macek (Závodský, I. Bacho, Kam. Šebík).