Šok v Zemnom, Bánov na Michali 0:10 a je už prvý. Prvé body Svodínu, na víťazstvo siahal aj Vlkas - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 04. september 2016, 18:34
  • Prečítané: 3788x

a-6-hul - ulany 9

Snímka je zo zápasu 3. kola Hul - Úľany (0:0). Úľany v nedeľu šokovali víťazstvom v Zemnom a tri body získal aj Hul. Foto fb TJ

Najväčšie prekvapenie piateho kola sa zrodilo na pôde prvého Zemného, kde rabovali siedme Úľany (2:3). Náskok 0:2 domáci ešte zmazali, no gól Martina Ostrožlíka na 2:3 už „Szímö“ definitívne pochoval a favorit prišiel vôbec o prvé body. Bez straty čo i len bodu však zostal Bánov, ktorý dokázal zvíťaziť v Michali rekordne 0:10, pričom trojgólový náskok mal nový líder už do prestávky. Za zmienku tiež stojí, že Bánovčania inkasovali v piatich zápasoch iba dva góly, no debakel domácich 0:10 sa len tak nevidí a Michalčania sa budú ešte dlho červenať.

Hulania si doma dokázali poradiť s „béčkom“ Podhájskej (2:1) vďaka dvom gólom z prvého polčasu, v tabuľke sú už na štvrtom mieste a preskočili aj svojho nedeľňajšieho súpera. Lipovčania svojho suseda „cez chotár“ vôbec nešetrili a Černíčanov poslali domov s poriadnym prídelom (5:1), pričom hostia dali svoj čestný gól až za stavu 5:0 dve minúty pred koncom a v domácom drese sa zaskvel premiérovým hetrikom Dávid Stacho. Posledný Vlkas viedol v Mojzesove po druhom góle Miroslava Poláka od 75. minúty 2:3 a siahal na vytúžené tri body, no v nadstavenom čase odpískal arbiter druhý pokutový kop pre domácich a Michal Lauro vyrovnal na konečných 3:3. Mužla zdolala tesne 3:2 Dolný Ohaj a preskočila ho v tabuľke. O jej tri góly sa postarali dve letné posily Erik Vavrík a Nikolas Csonka, ktorý však za stavu 1:0 zahodil penaltu. V súboji mužstiev z konca tabuľky vyšli Rastislavice naprázdno vo Svodíne (2:0), pričom zápas hosťom odchytal stopér Tomáš Lábsky, ktorý pred časom začínal ako brankár. Trávnica porazila Semerovo jasne 5:1 a je to jej tretie víťazstvo v rade, naopak, Semerovčania ťahajú trojzápasovú šnúru bez bodu. Za domácich si otvoril gólový účet aj vlaňajší dorastenecký kanonier, exbešeňovčan Ivan Bacho.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 5. kolo:

*Zemné – Úľany 2:3 (0:2)

Góly: 53. a 60. R. Kádár – 29. a 76. Mart. Ostrožlík, 20. S. Supek.

*Michal – Bánov 0:10 (0:3)

Góly: 12. J. Paška, 37. F. Németh, 45. L. Petráni, Ľ. Sádecký 2, M. Šimunek, P. Švajda, J. Varga, M. Štefánik, M. Vittek.

*Hul – Podhájska B 2:1 (2:0)

Góly: 16. M. Černák, 40. F. Smiešny – 60. Rób. Kovács.

*Lipová – Černík 5:1 (3:0)

Góly: 9., 26. a 51. D. Stacho, 22. Ľ. Opeta, 80. N. Mokráš – 88. M. Kuruc.

*Mojzesovo – Vlkas 3:3 (1:1)

Góly: 15. a 90. M. Lauro (oba z 11 m), 58. M. Hoppan – 51. a 75. M. Polák, 26. F. Bernáth.

ČK: 90. L. Slovák (Vlkas, za druhú žltú).

*Trávnica – Semerovo 5:1 (1:0)

Góly: 29. K. Šebík, 53. M. Mach (11 m), 56. A. Szabó, 83. I. Bacho, 86. P. Gál – 60. M. Procházka.

ČK: 73. A. Remeň (Semerovo, za druhú žltú).

*Mužla – Dolný Ohaj 3:2 (1:0)

Góly: 11. a 65. (z 11 m) E. Vavrík, 61. N. Csonka – 52. M. Nagy, 78. M. Slobodník.

*Svodín – Rastislavice 2:0 (1:0)

Góly: 10. E. Barna, 59. K. Szombat.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 5. KOLE:

7 - Marek Šimunek (BÁNOV), Daniel Dobrý (ZEMNÉ), 5 - Róbert Kovács (PODHÁJSKA B), Martin Mach (TRÁVNICA), Dávid Stacho (LIPOVÁ), 4 – Karol Šebík (TRÁVNICA), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Tomáš Pristač (SEMEROVO), Marcel Gašparík ml. (ZEMNÉ).

(MD)

Čoskoro prinesieme návrat a komentár k zápasu VII. ligy MEVA Veľký Kýr – Jasová.