FC Veľký Kýr doma: pred tromi mesiacmi prehra 1:4, teraz výhra 7:2 - BOLI SME NA: VEĽKÝ KÝR – JASOVÁ 7:2

• Uverejnené pondelok, 05. september 2016, 09:03
  • Prečítané: 3695x

a-kokenyesi

Hrajúci tréner FC Veľký Kýr Attila Kökényesi.

Len pred tromi mesiacmi - 5. júna tohto roka – prehral krvácajúci Veľký Kýr na vlastnej pôde majstrovský zápas so Semerovom zahanbujúco 1:4 a nikto už nemohol ani len nepochybovať, že Kýr vypadne druhýkrát po sebe a bude hrať predposlednú súťaž v okrese. Dnes sú Veľkokýrania opäť na ceste hore, siedmu ligu MEVA viedli po prvých štyroch kolách bez straty bodu a sú jedným z najväčších favoritov na postup. Túto nedeľu 4. septembra predpoludním zeleno-bieli už netrpezlivo čakali na svojho ďalšieho súpera, aby mohli ukázať mančaft, ktorý dali toto leto dokopy. Jasová si z Veľkého Kýra viezla nakoniec päťgólovú prehru 7:2.

Sokol to veru nemal na horúcej kýrskej pôde ľahké a od prvých minút sa čakalo, kedy Martin Bernátek po prvýkrát kapituluje. „Úlohou bolo od začiatku „dotláčať“ súpera a – pokiaľ možno - čo najskôr rozhodnúť zápas,“ začal hrajúci tréner FC Veľký Kýr Attila Kökényesi, ktorý diriguje mužstvo z postu stopéra, pričom vo vyšších súťažiach hrával doteraz na kraji obrany. „Hlavne pred vlastným obecenstvom chceme hrať útočný futbal, čo sa nám zatiaľ celkom darí, veď aj proti Jasovej bolo už do prestávky za stavu 4:0 prakticky rozhodnuté.“ V samom závere pred druhým gólom hostí na konečných 7:2 však bola k videniu v „šestnástke“ domácich aj jedna školácka chyba. „Bola to naozaj zbytočná chyba, ktorá pramenila zo straty koncentrácie za jasného stavu 7:1. Na tom musíme ešte popracovať, veď v inom zápase a za iného stavu by nás mohli takéto chyby mrzieť a možno aj stáť body.“ Vo Veľkom Kýre opäť cítiť stúpajúci záujem o futbal. „S Jasovou sme hrali netradične dopoludnia, no kulisa nebola najhoršia. Verím však, že útočnou hrou pritiahneme doma viac divákov a na konci sa budeme tešiť z postupu. Teraz chceme hlavne čo možno najdlhšie udržať našu víťaznú sériu z úvodu sezóny,“ zaželal si 33-ročný hrajúci tréner FC A. Kökényesi, ktorý bol známy najmä svojou dlhoročnou vernosťou k farbám Komárna, ktoré neopustil ani po zostupe z tretej ligy. Kýranom robí najnovšie radosť aj dorast, ktorý po sobote viedol okresnú tabuľku a v mužskom zápase zaujal práve 17-ročný brankár Zsolt Bálint, ktorý síce veľa roboty nemal, no pri jeho zákrokoch bolo cítiť istotu skúseného gólmana.

VII. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 5. kolo:

*FC Veľký Kýr - Sokol Jasová 7:2 (4:0)

Góly: 28., 31. a 58. M. Száraz, 19. a 79. B. Bátora, 23. P. Malý, 61. A. Balog – 75. F. Kršák, 90. J. Mihaliček.

Prvý gól domácich pre ofsajd ešte neplatil, no v 19.min sa v „šestnástke“ hostí individuálne presadil B. Bátora a bolo 1:0. O minútku mieril tesne vedľa D. Bátora a vzápätí upravil na 2:0 hlavou po rohu P. Malý. Potom prišli chvíle M. Száraza, ktorý zúročil dve dobré prihrávky medzi obrancov a razom svietilo hrozivých 4:0. Päť minút pred prestávkou sa musel predviesť aj brankár FC Bálint, ktorý si poradil so šikovným priamym kopom Kršáka. V závere polčasu už hostia iba prehusťovali stred obrany a neinkasovali. Do druhého dejstva už vstúpil Sokol aktívnejšie, čiastočne však otvoril obranu a po akcii B. Bátoru M. Száraz pohodlne zvýšil. Do prázdnej brány sa o tri minúty zapísal aj Balog (6:0) a na opačnej strane zlikvidoval samostatný únik Bálint. Jasovčania sa dočkali až v 75.min za stavu 6:0, keď dal čestný gól skúsený Kršák. Potom ešte netrafil odkrytú domácu bránu po rohu Užák a posledné slovo mal striedajúci J. Mihaliček, ktorý využil pochybenie J. Száraza v „šestnástke“ – 7:2.

FC: Bálint – Balog, Kökényesi, P. Malý, Godár, M. Száraz, B. Bátora, J. Száraz, Ďurický, D. Bátora, Janík (Kreitš, Prešinský).

SOKOL: Bernátek – Jobbágy, Slažanský, Korpáš, Oslanec, Kršák, Fraštacký, Šiffel, M. Matejček, Tárnik, Užák (Levák, J. Mihaliček).

Tabuľka: futbalnet.sk