Kolo hostí, prvý Bánov otočil v Mojzesove, Lipová na hody sklamala. Černík získal Sendreia - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 18. september 2016, 20:43
  • Prečítané: 1809x

ablipova - dolny ohaj 015

Lipovčania (v bielom) pokrstili nové dresy na hody prehrou 0:3 s Dolným Ohajom. Foto md

V štvrtkovej dohrávke 3. kola porazila Trávnica podľa očakávania Svodín 4:0 a poskočila už na tretie miesto. V nedeľu potom prehrával prvý Bánov po prvom polčase v Mojzesove 1:0, no po obrátke dokázali hostia dvoma zlepenými gólmi otočiť a udržať sa tak na špici pelotónu bez straty jediného bodu. Druhé Zemné si doma pri Váhu presvedčivo 5:1 poradilo s Podhájskou B, keď sa ďalším hetrikom zaskvel líder poradia strelcov Daniel Dobrý. Už najbližšiu sobotu je na programe jeden zo šlágrov jesene Bánov – Zemné a len týždeň nato ďalší: Trávnica – Bánov.

Trávnica si hladko poradila s Vlkasom (4:1), keď sa o polčasových 3:0 postaral čistým hetrikom vlaňajší kráľ strelcov Miroslav Macek. Čestný gól Vlkasu dal z penalty 57-ročný futbalový matuzalém František Bernáth st. Lipová prehrala doma na hody zápas, v ktorom bol od 19. minúty nebezpečnejší Dolný Ohaj, ktorého hráči začali premieňať šance až po prestávke (0:3). Úľany brali všetky body opäť vonku, tentoraz zvíťazili vo Svodíne 0:3, keď domáci hrali od 36. minúty bez vylúčeného Viktora Vargu. Hul zdolal vysoko 5:1 Černíčanov, hoci hostia viedli 0:1 po rýchlom góle z 2. minúty. Štvorbodový Černík prišiel na Hul s posilou stredu poľa Romanom Sendreiom, ktorého získal len koncom týždňa z Tvrdošoviec a ktorý hral - nie tak dávno - tretiu ligu za Palárikovo. Posledné Rastislavice opäť vyšli naprázdno na domácej pôde, tentokrát prehrali 0:4 so Semerovom. Michal prehral doma pri Žitave hokejovým výsledkom 4:7 s Mužlou a je tretí od konca. V 7. kole sa darilo hosťom, ktorí vyhrali až v piatich zápasoch. Líder poradia strelcov Daniel Dobrý zo Zemného sa hetrikom dostal do päťgólového trháku.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 7. kolo:

*Mojzesovo – Bánov 1:2 (1:0)

Góly: 18. M. Hoppan – 58. V. Porubský, 61. J. Paška.

ČK. 90. M. Farbiak.

*Zemné – Podhájska B 5:1 (3:1)

Góly: 23., 24., 50. D. Dobrý, 20. R. Kádár, 85. M. Gašparík ml. – 29. K. Bartek.

*Lipová – Dolný Ohaj 0:3 (0:0)

Góly: 50. M. Turan, 60. P. Porubský, 65. J. Hatala.

*Trávnica – Vlkas 4:1 (3:0)

Góly: 25.,27., 39. M. Macek, 71. H. Blaško – 54. F. Bernáth st. (11 m).

*Svodín – Úľany 0:3 (0:0)

Góly: 54., 72. S. Supek, 61. M. Kosiba.

ČK: 36. V. Varga.

*Hul – Černík 5:1 (4:1)

Góly: 7., 26. M. Černák, 8. M. Pečimúth, 17. M. Baláž, 77. M. Orosi, - 2. P. Horník.

absendrei

Čerstvá posila Černíka Roman Sendrei (prvý sprava) v žltom drese Palárikova hrala ešte nedávno tretiu ligu. Foto OTJ

*Rastislavice – Semerovo 0:4 (0:2)

Góly: 28. V. Garai, 39. M. Procházka, 58.R. Koromház, 63. L. Pristač.

*Michal – Mužla 4:7 (2:3)

Góly: 26., 70. J. Zrubec, 16. D. Zrubec, 90. M. Šallai – 61., 73. (11 m) N. Csonka, 66., 86. Zs. Kianek, 8. A. Ármai, 32. Cs. Déri ml., 37. J. Lampert.

ČK: 34. (Michal n/Ž) - 65. T. Tóth (Mužla).

Dohrávka 3. kola:

*Trávnica – Svodín 4:0 (2:0)

Góly: 4., 38. M. Mach (obidva z 11 m), 85., 86. K. Šebík.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 7. KOLE:

12 - Daniel Dobrý (ZEMNÉ), 7 - Dávid Stacho (LIPOVÁ), Marek Šimunek (BÁNOV), Martin Mach (TRÁVNICA), 6 - Róbert Kovács (PODHÁJSKA B), Karol Šebík (TRÁVNICA), Miroslav Macek (TRÁVNICA), Nikolas Csonka (MUŽLA), René Koromház (SEMEROVO), Róbert Kádár (ZEMNÉ).

(MD)

Čoskoro prinesieme komentár k aktuálnemu kolu VII. ligy MEVA i návrat k zápasu Lipová – Dolný Ohaj (0:3).