Líder pokoril juniorov ŠK v oslabení, Kolta si nakoniec poradila s „béčkom“ Tvrdošoviec - VII. LIGA MEVA

• Uverejnené pondelok, 26. september 2016, 10:16
  • Prečítané: 2102x

aa-velky kyr - jasova 011

Prvý Veľký Kýr (v zelenom) sa dostal do šesťbodového trháku. Foto md

V jedinom sobotňajšom zápase porazila Nána Čechy (3:1) a preskočila ich v tabuľke. V nedeľu sa pozornosť sústredila do Veľkého Kýra, kde hostil líder tretiu juniorku Šurian a domáci hrali od 36. minúty bez vylúčeného Daniela Bátoru. Kýrania nespanikárili, gólom do šatne sa dostali dokonca na koňa a v 56. minúte dokonal dielo Boris Bátora – 2:0. Veľký Kýr zostáva stopercentný, no a keďže druhé „béčko“ Tvrdošoviec zaváhalo na Kolte, náskok lídra je už šesťbodový.

Tvrdošovce B držali na Kolte dlho bezgólový pat, rozhodnutie padlo až päť minút pred koncom, keď Tomáša Branického prekonal domáci hrdina Peter Ondrejka a všetky body zostali Kolťanom (1:0). Najviac gólov padlo opäť pri Dunaji, keď najproduktívnejšie mužstvo Štúrovo B pokorilo Maňu vysoko 7:2. Zaujímavosťou pritom je, že prvý a posledný gól zápasu strelil zdolaný tím. Jasová si doma poradila so Strekovom nečakane vysoko 5:0. Posledný Jatov vydržal v Gbelciach polčas (1:1), no po ňom a v oslabení kapituloval (5:1). V Radave prehrali Bruty tesne 2:1, keď sa o konečnom výsledku rozhodlo už v prvom polčase. V čele poradia strelcov je trio František Kršák, Boris Bátora a Norbert Golán.

*Štúrovo B – Maňa 7:2 (2:1)

Góly: Š. Tárnyik 3, R. Dajcs, Z. Virág, D. Mišicák, G. Baranyai – M. Černák (11 m), M. Kotlár.

ČK: 41. M. Černák.

*Jasová – Strekov 5:0 (3:0)

Góly: J. Mihaliček 2, L. Tárnik, F. Kršák, P. Užák.

*Gbelce – Jatov 5:1 (1:1)

Góly: R. Dolák 2, H. Gašpar, Z. Ivanics, A. Barus – R. Kecskés (11 m).

ČK: 66. T. Bencze.

*Radava – Bruty 2:1 (2:1)

Góly: 17. M. Melišek (11 m), 27. R. Ďatko – 42. P. Zvončár.