„Béčko“ Tvrdošoviec má Španiela. Rezervné tímy štvrtoligistov tesne - ŠLÁGER KOLA VII. LIGY MEVA

• Uverejnené nedeľa, 02. október 2016, 07:55
  • Prečítané: 2232x

a-kaúotam mikláš

Kapitán "béčka" Tvrdošoviec Radovan Mikláš po zápase so Štúrovom B s dvomi loptami, jeho tím dal v sobotu práve dva góly. Foto md

Zdá sa, že pozíciu lídra VII. ligy MEVA drží už pevne v rukách Veľký Kýr, no o strieborný stupienok sa črtá ešte tuhý boj. V sobotňajšom stretnutí Tvrdošovce B – Štúrovo B hostil druhý tretieho, pričom rezervné tímy štvrtoligistov delili pred vzájomným zápasom iba dva body. Štúrovčania síce prichádzali s visačkou najlepšieho – 31-gólového - útoku a aj s vlaňajším kráľom strelcov Zoltánom Kovácsom v zostave, no práve obrana domácich dostala v dovtedajších ôsmich kolách najmenej - iba sedem - gólov. Najlepší útok sa proti najlepšej obrane v Tvrdošovciach príliš nepresadil, jediný gól Štúrovčanov dal z pokutového kopu práve Zoltán Kovács a po tesnom výsledku 2:1 zostali všetky body doma.

„Béčko“ Tvrdošoviec sa skraja sezóny spomínalo, ako najväčší konkurent favorizovaných Kýranov, ktorých doteraz veru aj najviac potrápilo (v 1. kole Veľký Kýr – Tvrdošovce B 3:2), no Tvrdošovčania odvtedy prehrali ešte raz (v minulom kole na Kolte 1:0), kým líder nestratil v prvých ôsmich zápasoch ani bod. Sobotňajšie stretnutie 9. kola VII. ligy MEVA ŠK Tvrdošovce B – MŠO Štúrovo B 2:1 (1:1) začalo na Štadióne Juraja Szikoru obojstranne opatrne, lopta sa v úvode pohybovala iba medzi šestnástkami, no zaujímavé futbalové ťahy predvádzal neokukaný Španiel v drese domácich Manuel Perez Nacarino, ktorý bol väčšinou v ťažisku hry, prihrávky nekazil a jeho lobované pasy mali oči. Vážnejší zákrok však mal ako prvý tvrdošovský brankár Tomáš Branický, ktorý musel boxovať nebezpečný priamy kop Štefana Tárnyika. Na opačnej strane bola hlavička Silvesztra Haluzu prislabá, no v 35. minúte sa strelec domácich S. Haluza na šestnástke ukážkovo uvoľnil, s loptou zostal úplne nepokrytý a z 12 m nedal Gabrielovi Sókimu šancu – 1:0. ŠK sa však netešil ani celých päť minút, pretože po faule na Š. Tárnika sa pískala jedenástka, ktorú Zoltán Kovács v 39. minúte bezpečne premenil (1:1). Po obrátke sa domáci pokúšali o nátlakovú hru, lenže skúsení Štúrovčania ich do šancí nepúšťali. Naopak, v 54. minúte sa až pred T. Branického dostal František Müller, ktorý ale ojedinelú šancu nepremenil. O všetkom tak rozhodla až 70. minúta, keď bol v pokutovom území faulovaný striedajúci Peter Máté, S. Haluzovi penaltu G. Sóki síce vyrazil, no Viktor Veres to okamžite napravil – 2:1. „Bol to zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, v ktorom sme ale hrali v útočnej fáze málo agresívne,“ začal po zápase tréner ŠK Tvrdošovce B Tibor Czapárik. „Z nášho menšieho dôrazu súper ťažil, mal niekoľko protiútokov a z penalty aj vyrovnal. V druhom polčase sme mali územnú prevahu a myslím si, že naše víťazstvo 2:1 je spravodlivé.“

aa-capa

Tréner ŠK Tvrdošovce B Tibor Czapárik. Foto md

V zostave Tvrdošoviec B sa po prvýkrát od začiatku zápasu objavil 29-ročný Španiel Manuel Perez Nacarino z Palma Del Rio C.F. Atlético, ktorý figuruje v kádri Tvrdošovčanov len necelý mesiac. „Manuel má v Tvrdošovciach priateľku, futbal dva roky súťažne nehral, preto potrebuje postupne získať zápasovú prax.“ Španiel Nacarino naozaj ukázal niekoľko zaujímavých futbalových ťahov, ktoré by sa mohli zísť aj štvrtoligovému „áčku“ Tvrdošoviec. „To sa časom uvidí, veď „béčko“ slúži na to, aby pripravovalo hráčov pre A mužstvo,“ hovorí T. Czapárik. V 14-člennej súťaži ubúda zápasov rýchlo, do konca jesennej časti zostáva odohrať už iba štyri kolá a po sobotňajších výsledkoch mal B tím „Tardoškede“ na druhom mieste dvojbodový náskok pred juniormi Šurian. Z deviatich zápasov Tvrdošovčania sedem vyhrali a dva prehrali. „Vo Veľkom Kýre sme prehrali tesne 3:2, no v tom zápase bolo niekoľko sporných momentov, ktoré boli posúdené v náš neprospech. V Kolte sme prehrali 1:0, lenže tam bol problém aj v tom, že dvaja hráči hrali len deň predtým za A mužstvo a bolo to kondične cítiť. Nejaké góly sme tam aj dali, no neplatili pre ofsajd a nakoniec sme päť minút pred koncom inkasovali,“ zakončil T. Czapárik.

(MD)

manuel

Španiel Manuel Perez Nacarino sa nechal v 90. minúte vystriedať. Foto md

s. haluza

Skúsený tvorca hry Silveszter Haluza bol autorom prvého gólu domácich Tvrdošoviec B. Foto md