Bánov uspel aj na „Fíši“, Černík vezie bod zo Zemného. Ohaj je už tretí, Úľany víťazia vonku - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 02. október 2016, 18:47
  • Prečítané: 1824x

a-poruubský

Zo šlágra kola Trávnica - Bánov (2:3) s číslom 8 autor víťazného gólu Bánova 39-ročný Vladimír Porubský. Foto fb TJ

V šlágri kola sa v zápase Trávnica – Bánov diali veci. Domáci viedli po polhodine hry a dvoch góloch exbánovčana Mateja Hajtmana 2:0, no líder ešte do prestávky stihol vyrovnať. O víťazstve Bánova rozhodla 66. minúta a rozhodujúci gól Vladimíra Porubského, ktorý potom ešte stihol dostať aj dve žlté karty a išiel predčasne pod sprchy. A aby toho nebolo málo, desať minút pred koncom mohli domáci vyrovnať, no Martin Mach nepremenil pokutový kop. Na „Fíši“ padlo aj 10 žltých kariet.

Černík vydoloval na pôde druhého Zemného za remízu 1:1 bod, ktorý môže mať pre Černíčanov ešte cenu zlata. Ich gól dal Roman Sendrei, ktorý po svojom nedávnom príchode skóroval v troch zápasoch druhýkrát a teraz znamená jeho zápis aj bodový zisk. Tretia Lipová prehrala v Huli jasne 4:2, keď už prehrávala 4:1 a v tabuľke ju preskočil aj Hul. Už ôsmu prehru v súťaži si pripísal Michal nad Žitavou, ktorý dostal čistú päťku od Dolného Ohaja (0:5) dokonca na vlastnom trávniku a je predposledný, kým „Ohajček“ je už tretí. Zato Svodínčania dokázali druhýkrát zvíťaziť, keď doma po boji porazili najtesnejšie 1:0 Podhájsku B. Úľany nad Žitavou vezú ďalšie plusové body z vonku, keď teraz zvíťazili v Semerove (1:2), pričom všetky tri góly padli už do prestávky v priebehu štvrťhodinky. Inak, „Fegýmeš“ ťahá nevídanú šnúru na ihriskách súperov, keď vyhral 1:2 v Semerove, predtým 0:3 vo Svodíne a 2:3 v Zemnom. No a ešte predtým hral 0:0 v Huli. Mojzesovo nepotvrdilo tri body dovezené z Černíka, keď v domácom zápase s Mužlou (1:2) mu dal rozhodujúci gól Nikolas Csonka, ktorý je už aktuálne druhý najlepší strelec celej súťaže. Kto čakal, že v zápase mužstiev z konca tabuľky sa Rastislavice doma dočkajú prvého víťazstva - nedočkal sa, pretože Vlkas viedol v 73. minúte jasne 0:3 a do streleckej listiny sa zapísal aj 49-ročný matador Ján Kalužák. Prekvapenie kola sa zrodilo pri Váhu, keď z pôdy druhého Zemného si vezie drahocenný bod Černík, ktorý je tretí od konca.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 9. kolo:

*Trávnica – Bánov 2:3 (2:2)

Góly: 7., 30. M. Hajtman – 39. J. Bobák, 43. J. Paška, 66. V. Porubský.

ČK: 90. V. Porubský (Bánov, po 2. ŽK).

*Zemné – Černík 1:1 (0:0)

Góly: 55. R. Kádár – 72. R. Sendrei.

*Hul – Lipová 4:2 (2:1)

Góly: 1. B. Macek, 40. L. Horák, 86. M. Orosi, 90. M. Zrubec – 25. vlastný (M. Černák), 90. N. Mokráš.

*Michal – Dolný Ohaj 0:5 (0:1)

Góly: 15., 48. L. Slobodník, 79. M. Turan, 81. M. Nagy, 89. R. Gatyáš.

*Svodín – Podhájska B 1:0 (0:0)

Gól: 62. J. Debnárik.

*Semerovo – Úľany 1:2 (1:2)

Góly: 36. D. Hagan – 22., 33. D. Bartko.

*Mojzesovo – Mužla 1:2 (0:1)

Góly: 57. M. Lauro – 12. Cs. Déri ml., 67. N. Csonka.