Bešeňov ustupuje z vlaňajších jesenných pozícií, v nedeľu si však polepšil víťazstvom vonku - V. LIGA VÝCHOD ZSFZ

• Uverejnené pondelok, 10. október 2016, 19:25
  • Prečítané: 1817x

a-bešenov 6

V tejto chvíli zápas Komjatice - Bešeňov (2:3) vrcholil a tréner hostí Ondrej Molcsan (v strede) dával posledné pokyny Róbertovi Maďarovi (10). Foto fb FC

Prvú tretinu súťaže má po víkendovom 10. kole za sebou aj piata liga východ, v ktorej má náš okres päťnásobné zastúpenie. V nedeľu hostili práve v okresnom derby Komjatice Bešeňov, pre ktorý je táto jeseň - zatiaľ – miernym ústupom z pozícií spred roka. Bešeňovčania totiž získali v prvých desiatich kolách 13 bodov, kým vlani až 21. Minulú jeseň mužstvo od Žitavy doslova šliapalo, z prvých desiatich zápasov až sedem vyhralo, tri prehralo a takmer celú jesennú časť uplynulého ročníka sa držalo na parádnom striebornom stupienku. Navyše, jeho kanonier Tamás Varga si nakoniec vystrieľal aj korunu kráľa piatoligových strelcov.

Teraz má tradičný piatoligista po 10 kolách bilanciu 4 – 1 – 5, keď prehral postupne v Podhájskej, Hontianskej Vrbici i Želiezovciach (vždy 2:1), potom aj v Kozárovciach a Starom Tekove (zakaždým 2:0). Bešeňov prišiel o body raz aj doma, keď remizoval 1:1 s Marcelovou, no a Okoličnú zdolal na vlastnom trávniku vysoko 5:1, Nesvady 3:0, Veľký Ďur 2:1 a uplynulú nedeľu si „Molcsanovci“ vylepšili doterajšiu bilanciu víťazstvom v Komjaticiach (2:3). Bešeňovčania zrejme urazili šťastenu hneď v 1. kole v neďalekej Podhájskej, kde prišli o remízový výsledok v poslednej minúte nadstaveného času, keď dostali rozhodujúci gól na konečných 2:1. V 2. kole potom doma s Marcelovou (1:1) zahodili aj dve jedenástky, no a v treťom, v Hontianskej Vrbici viedli 0:1 ešte dve minúty pred koncom, aby nakoniec prehrali 2:1. Káder sa pritom v lete skôr posilnil, ako oslabil, zisťovali sme preto, čo sa v jedenástom Bešeňove udialo a prečo ten ústup z pozícií spred roka. „Kým minulú jeseň sa nám naozaj mimoriadne darilo, teraz nás sprevádzala v niektorých zápasoch vyslovene smola. Viackrát sme inkasovali v posledných minútach, pre zranenie nám niekoľko zápasov chýbal Róbert Maďar, strelecky nebol až tak úspešný Tamás Varga, no a oporou – ako vlani – nám teraz párkrát nebol ani brankár Tomáš Racko,“ dôvodí predseda TJ Družstevník Bešeňov Ladislav Vadkerti. V ostatnom kole doviezol Bešeňov tri body zo spomínaných Komjatíc (2:3), v tabuľke pravdy sa dostal na plus jeden bod a pred domácim zápasom so Salkou sa mu dýcha oveľa lepšie. V Komjaticiach to bol zápas plný taktických chýb na oboch stranách, po štvrťhodine hry viedli nebezpečnejší hostia 0:2, no pochybenie ich brankára hneď v 17. minúte dalo domácim akú-takú nádej na zvrat (1:2). Sedem minút po obrátke Komjatice aj vyrovnali na 2:2, lenže prišla 71. minúta - a keď sa rozhodovalo o osude troch bodov - aj červená karta pre domáceho hráča, no a päť minút pred koncom tiež faul v pokutovom území domácich a nariadenú jedenástku, kto iný, ako Tamás Varga s istotou premenil – 2:3. „V Komjaticiach sme potrebovali odčiniť domácu stratu s Marcelovou, no za stavu 2:2 som myslel, že sa zopakuje zlý scenár a z náskoku 0:2 nakoniec nevyťažíme vôbec nič. Našťastie Tamás Varga jedenástku premenil, hoci aj pri nej som tŕpol, pretože napríklad s Marcelovou nedal,“ vrátil sa k zápasu L. Vadkerti. Z našich okresných zástupcov figurujú v tabuľke ešte pod Bešeňovom Komjatice (15.), vyššie je nováčik Salka (10.), aj Kmeťovo (9.) a na 3. mieste sa zatiaľ vyhrieva Podhájska, ktorej opora Peter Nagy vedie aktuálne s trojgólovým náskokom rebríček strelcov.