Prvý Bánov doma zase prehral (!), Úľany zahanbili Podhájsku B. Aj Hul doma opäť pukol - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 23. október 2016, 17:38
  • Prečítané: 2033x

a-6-ulany martim kosiba

Matej Ostrožlík z Úľan n/Ž lečí na zemi, no jeho mančaft neprehral už šesť kôl a naposledy pokoril nováčika Podhájsku B na jeho trávniku 0:5. Foto fb TJ

Nečakaný výsledok urobili v sobotu Úľany nad Žitavou na ihrisku béčka Podhájskej, kde po bezgólovom polčase domácich doslova vyškolili a zvíťazili nečakane vysokým rozdielom 0:5. Prvým seniorským hetrikom sa na Pozbe zaskvela augustová posila Lokomotívy Daniel Bartko. „Fegýmeš“ prehral stále iba dvakrát, šnúru bez prehry natiahol na šesť zápasov, v ktorých získal 14 z 18 možných bodov (a to remizoval doma s poslednými Rastislavicami). V budúcom kole príde do Úľan prvý Bánov, na ktorý strácajú Fegýmešania už iba šesť bodov.

V nedeľu sa zrodil ďalší šokujúci výsledok na pôde vedúceho Bánova, ktorý po domácej prehre v 10. kole so Svodínom podľahol tentokrát aj Semerovčanom 0:1. Je to druhá prehra dovtedajšieho suveréna súťaže, ktorý medzitým – o jeden gól – zvíťazil v posledných Rastislaviciach (2:3). Zdá sa teda, že boj o titul jesenného kráľa nie je ešte rozhodnutý. Druhý Dolný Ohaj mal robotu s Vlkasom, gólom v druhom polčase ho však zdolal najtesnejšie 1:0 a sériu bez prehry natiahol na sedem zápasov, z ktorých až šesť vyhral. Ohajček stráca na prvé miesto už iba päť bodov. Prekvapujúci výsledok sa zrodil aj pri Žitave, kde predposledný Michal remizoval 2:2 s tretím Zemným. Pre Michalčanov je to iba štvrtý bod v súťaži. Lipová si doma nakoniec poradila s Trávnicou (2:0) a o skóre ju preskočila v tabuľke. Ešte 12 minút pred koncom však bolo 0:0 a hostí načal až vlastný gól. Hul sa po 10. kole prebojoval na druhé miesto, no odvtedy prehral oba domáce zápasy. Najskôr s Dolným Ohajom (0:2) a teraz aj s Mojzesovom 1:2, pričom hrajúci tréner OFK Marián Orosi nepremenil za stavu 0:1 jedenástku. Mužla si doma poradila so Svodínom (3:1) a dostala sa do prvej polovice tabuľky. V Černíku padali góly až po obrátke a spokojnejší boli domáci, ktorí zdolali Rastislavice tesne 2:1 vďaka dvom gólom augustového novica Attilu Malého. „Černok“ získal v ostatných štyroch kolách osem bodov. V čele poradia strelcov je už trio 12-gólových, keď na Róberta Kovácsa a Daniela Dobrého sa dotiahol Nikolas Csonka.