Bánov vyrovnal v oslabení, Mužla siahala v Úľanoch na tri body. Posledné zimujú Rastislavice - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 13. november 2016, 17:28
  • Prečítané: 1849x

a-6-dolny ohaj 9

Dolný Ohaj (v červenom Marek Solár) prehral v poslednom jesennom kole v Zemnom jasne 3:0, kým Podhájska B (v žltom Erik Molnár) remizovala doma s Bánovom 1:1. Snímka je zo zápasu Dolný Ohaj - Podhájska B. Foto šimon Halás

Keďže o prvom mieste bolo rozhodnuté už pred posledným kolom jesennej časti, vo víkendovom 15. kole išlo o vylepšenie si postavenia pred jarnými odvetami a v Rastislaviciach sa hralo - v priamom súboji najviac namočených - o predposlednú priečku pred zimnou prestávkou. Hoci na ťažkých terénoch, v jesennej derniére bolo o čo hrať.

Keď sa prvý Bánov vo svojej premiére na ihrisku v Pozbe v sobotu ako-tak „rozkukal“, už hral bez vylúčeného Lukáša Petrániho. Ten stihol dostať na šmykľavom teréne do 20. minúty dve žlté karty za dva fauly a líder súťaže sa dostal do nezávideniahodnej situácie. Skóre sa však menilo až päť minút po obrátke, keď dostal nováčika do vedenia jeho najlepší strelec Róbert Kovács 15-tym gólom sezóny. Bánovčania nespanikárili a hneď o dve minúty dokázali vyrovnať na 1:1. Do konca zápasu zostávalo ešte veľa času, hostia však v oslabení bojovali a domov si viezli bod, ktorého cena môže časom ešte narásť. Podhájska B uhrala v posledných troch jesenných kolách zakaždým remízu. Zemné v tabuľke klesalo a proti druhému Dolnému Ohaju potrebovalo zabrať doma naplno. Podarilo sa mu to, za polhodinku hry viedli domáci 2:0, v druhom polčase pridali aj tretí gól a Ohajčanom pripravili prehru rozdielom triedy (3:0). Dolný Ohaj tak, navyše, pretrhol deväťzápasovú šnúru bez prehry. V Úľanoch poslal päť minút pred koncom hostí z Mužle do vedenia na 1:2 striedajúci Kristian Csicsó a zdalo sa, že Mužľania vyhrajú štvrtý zápas v rade. Minútu pred koncom však domáci (tiež striedajúcim) Erikom Konecsným vyrovnali (2:2) a v stretnutí tabuľkových susedov sa body delili. „Fegýmeš“ sa tak v hodovom zápase víťazstva nedočkal. V nedeľu potom hralo na rozmočenom teréne v Trávnici Mojzesovo a domáci podľa očakávania triumfovali vysoko 6:1, keď mali drvivý finiš. „Fíš“ tak potvrdil svoju ofenzívnu silu a prezimuje na parádnom druhom mieste v „okrese“ s trojbodovou stratou na prvého. Semerovo si doma poradilo s Lipovou tesne 2:1, keď o víťazstve rozhodlo gólom desať minút pred koncom. Hul pokračuje v nepresvedčivých výkonoch, vo Svodíne prehral dokonca rozdielom triedy 3:0 a je to jeho štvrtá prehra v rade (naposledy zabodoval 9. októbra). Vlkas zabodoval naplno na vlastnom ihrisku s Černíkom (3:1), keď o výsledku rozhodli dva zlepené góly v 53. a 55. minúte na 3:0. V zápase posledných prehrali Rastislavice doma s Michalom hladko 0:3, čo znamená, že prezimujú s chudobnými dvomi bodmi na samom dne tabuľky. Michalčania sa tešia z druhého jesenného víťazstva a zostávajú predposlední, kým vlani zimovali druhí. V jesennej časti zostáva ešte odohrať dohrávku 13. kola Zemné – Hul, po ktorej sa môže „Szímö“ vrátiť na tretiu priečku. Pred dohrávkou je najlepším strelcom Nikolas Csonka z Mužle.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 15. kolo:

*Podhájska b – Bánov 1:1 (0:0)

Góly: 50. Rób. Kovács – 52. M. Vittek ml.

ČK: 20. L. Petráni (po 2. ŽK, B).

*Zemné– Dolný Ohaj 3:0 (2:0)

Góly: 11. D. Dobrý, 29. L. Kosztolányi, 73. Cs. Szabó.

ľany – Mužla 2:2 (0:1)

Góly: 47. Mart. Ostrožlík, 89. E. Konecsný - 33. Zs. Kianek, 85. K. Csicsó.

*Trávnica– Mojzesovo 6:1 (2:1)

Góly: 44., 74. (11 m), 82. M. Mach, 23. M. Macek, 85. Kam. Šebík, 89. Kar. Šebík - 30. M. Lauro.

*Semerovo– Lipová 2:1 (1:0)

Góly: 8. V. Garai, 80. T. Pristač – 50. P. Poláček.

*Svodín– Hul 3:0 (1:0)

Góly: 39. K. Petrovič, 49. E. Barna, 80. T. Pirtyák.

*VlkasČerník 3:1 (1:0)

Góly: 32., 55. M. Máčovský, 53. M. Abrhan – 58. R. Sendrei.

*Rastislavice– Michal 0:3 (0:2)

Góly: 4. J. Oškerský, 37. M. Dojčan, 76. M. Kajaba.