Jeseň je dobojovaná: za Bánovom a Trávnicou prezimuje Dolný Ohaj. Kanonierom jesene Niko Csonka - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené sobota, 19. november 2016, 16:18
  • Prečítané: 1435x

aa-6-zemné-kosztolani

Zemné (v modrom Ladislav Kosztoláni) sa s jesennou časťou rozlúčilo prekvapujúcou domácou prehrou 1:3 s Hulom, čo znamená, že Agro prezimuje až na siedmom mieste. Foto md

Prvá polovica sezóny 2016/17 je ukončená a až v sobotňajšej dohrávke pri Váhu sa rozhodlo, že za prvým Bánovom a druhou Trávnicou prezimuje na bronzovom stupienku definitívne Dolný Ohaj.

Zemné totiž v derniére jesennej časti prehralo na vlastnom ihrisku prekvapujúco s Hulom, ktorý ťahal štvorzápasovú šnúru bez jediného bodu. Hulania si tak vylepšili bilanciu v tabuľke pravdy, kde majú po triumfe v Zemnom mínus jeden bod. Dohrávka nezmenila ani poradie najlepších strelcov a streleckým kráľom jesene sa tak definitívne stal Nikolas Csonka z Mužle.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY – dohrávka 13. kola:

*Zemné– Hul 1:3 (0:0)

Góly: 78. R. Kádár – 48. F. Smiešny, 70. M. Černák, 88. M. Pečimúth.

Domácim zaručovalo akékoľvek víťazstvo tretiu priečku pred zimnou prestávkou, no ani bronzová motivácia ich nedokázala naštartovať k potrebnému výkonu. Po bezgólovom prvom polčase šli do vedenia hneď po prestávke hostia, ktorí nastupovali po štyroch prehrách v rade. V 70. minúte potom zvýšil na šokujúcich 0:2 pre Hulanov Marek Černák a to bol zrejme zlomový moment zápasu. Róbert Kádár potom síce po štandardke strelil kontaktný gól, lenže v samom závere hralo Zemné vabank a Mário Pečimúth ho dve minúty pred koncom gólom na 1:3 definitívne pokoril.