Dolný Ohaj zdolal lídra, Zemné zaskočilo Trávnicu. Už vyhrali aj Rastislavice, Michal prekvapil v Semerove - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 12. marec 2017, 20:31
  • Prečítané: 2038x

ulany - lipova 3-0 1

Úľany (v tmavom) si doma hladko poradili s Lipovou. Foto Martin Husár

V prvom jarnom kole sa hrali dva zápasy v sobotu. Vo Vlkase sa po remíze 3:3 s Mužlou body delili, keď sa o vyrovnanie postaral štyri minúty pred koncom hrajúci tréner hostí Zsolt Kianek. Svodín poslal Mojzesovčanov domov s prídelom 4:0 a v tabuľke sa im priblížil na dva body.

V nedeľu sa potom hral šláger kola v Dolnom Ohaji, ktorý zdolal prvý Bánov 3:1 a dotiahol sa na rozdiel dvoch bodov. Líder po rýchlom góle síce viedol, ale domáci krátko po obrátke otočili a nakoniec vyhrali dvojgólovým rozdielom. Prekvapenie kola sa však zrodilo v druhej Trávnici, ktorá si na Zemné brúsila zuby, no víťazstvo jej nakoniec ušlo. Desať minút pred koncom sa o to postaral gólom na konečných 2:2 strelec Zoltán Sebestyéni, ktorý nastúpil po dlhodobom zranení. Úľany si tento raz dali na Lipovú pozor a porazili ju hladko 3:0, keď o výsledku bolo rozhodnuté prakticky už do prestávky. Béčko Podhájskej zdolalo na svojom ihrisku najtesnejšie 3:2 Černíčanov a poskočilo do hornej polovice tabuľky. Prekvapujúci výsledok uhrali predposlední Michalčania v Semerove, odkiaľ vezú po víťazstve 1:2 všetky body, keď zužitkovali náskok z prvého polčasu. Vôbec prvé víťazstvo si pripísali posledné Rastislavice, ktoré doma zdolali po bezgólovom polčase nevýrazných Hulanov hladko 3:0. Zaujímavosťou prvého jarného kola je, že kým posledné štyri mužstvá svorne zabodovali, prvé dve nezvíťazili. Na špici poradia najlepších strelcov zvýšil svoj náskok Nikolas Csonka, ktorý strelil vo Vlkase hneď prvý z troch gólov Mužle.