V remízovom zápase Černík – Bánov rozhodnutie v predposlednej minúte - OD LÍDRA SA ČAKALO VIAC

• Uverejnené pondelok, 20. marec 2017, 09:41
  • Prečítané: 1835x

cernik - 22

Marek Simonides sa v drese Černíka gólovo zatiaľ nepresadil. Foto md

V stretnutí 17. kola šiestej ligy MEVA Černík – Bánov išlo obom o prvé jarné body, no kým hostia prichádzali ako vedúci tím súťaže s tesným dvojbodovým náskokom, trinásty „Černok“ potreboval zase odraziť útok tria z dna tabuľky, ktoré v predchádzajúcom kole svorne bodovalo. V jarnom rozbehu sa nezačali doťahovať iba namočení, v ohrození bolo aj prvé miesto, z ktorého Bánovčanov od začiatku súťaže ešte nikto nezosadil. Bod sa preto pred výkopom mohol máliť obom, čo malo dať zápasu pri „Cítenke“ potrebný náboj.

Lenže na ihrisku bol k videniu iba „remízový“ zápas s minimom šancí na oboch stranách a šťastným koncom pre hostí, ktorí rozhodli o svojom najtesnejšom víťazstve 0:1 až v predposlednej minúte. Domáci boli najmä v prvom polčase miestami čipernejší, expiatoligista hral organizovanejšie, no vypracovaná šanca nebola k videniu celých 90 minút ani na jednej strane, pričom vynikali najmä pozorné obrany. A tak mala najbližšie ku gólu jedovka Černíčana Andreja Chomiščáka v 13. minúte z vnútra šestnástky, ktorá len tesne preletela ponad brvno. Nie príliš razantné hlavičkové zakončenie hostí ešte v tom istom polčase Milan Borot s istotou „upratal“ na roh a tak sa čakalo, či súperi niečo vymyslia po zmene strán. Čas bežal a keď sa už súperi zmierovali so ziskom bodu, v 89. minúte trafil Bánovčan Július Varga loptu z ostrého uhla netradičným spôsobom tak, že tá skončila - na prekvapenie všetkých - v opačnom kúte svätyne nešťastných Černíčanov. Domáci vyrukovali do zápasu s novým útočným tromfom Marekom Simonidesom, ktorého získali z treťoligových Šurian iba v zime, a hoci bol vpredu celý čas aktívny, premiérového gólu v „okrese“ sa nedočkal. „Z môjho pohľadu to bol typický zápas o jednom góle,“ začal M. Simonides. „Svoje pološance sme nevyužili, súper v samom závere gól dal a tak sa nakoniec tešil z víťazstva. Ak by skončila v sieti napríklad tá naša strela v 13. minúte, verím, že na tri body by sme to ukopali.“ M. Simonides dával góly vo vyšších súťažiach, v šiestej lige sa mu to zatiaľ nepodarilo. „Bánov hral v obrane dobre, mal tam aj vyšších hráčov, ktorí to zakaždým zaisťovali.“ Práve v zápase na „Černoku“ tvorili stopérsku dvojicu Bánova doslova mladíci, veď Július Varga má 17 rokov a Ján Barták dokonca iba 16. „Zdali sa byť nejakí mladí, no musím povedať, že boli šikovní. Prajem im, nech sa im darí a s Bánovom postúpia vyššie,“ zaželal na záver súperovi bývalý druholigový futbalista. Zápas mal napätie aj nasadenie, obrany pracovali dobre a šťastnejší nakoniec odchádzali „Kesania“. Od lídra sa však v útoku čakalo viac.

(MD)

simo  ikrényi

Vekový priemer Bánova "kazil" 38-ročný Štefan Ikrényi (druhý sprava), ktorý bol po zápase s tromi bodmi spokojný. Foto md