POSLEDNÝ OŽÍVA - Na „Degeši“ vyšlo slnko. Posledné Rastislavice sú na jar stopercentné (!)

  • Uverejnené pondelok, 27. marec 2017, 10:08
  • Prečítané: 3280x

rastislavice -052

Tomáš Lábsky je dôležitým hráčom zachraňujúcich sa Rastislavíc. Foto md

Za dvojbodový „Degeš“ by po jeseni nedal nikto ani len deravý groš, veď hráči Slovana strelili za pätnásť kôl chudobných štrnásť gólov a dostali až 57. V nedeľňajšom stretnutí 18. kola šiestej ligy MEVA ale posledné Rastislavice zdolali na vlastnom ihrisku šieste Zemné 1:0 - v treťom zápase odviet zaknihovali tretie víťazstvo - a po senzačnom jarnom rozbehu vyšlo nad Rastislavicami opäť slnko.

Oproti 14 jesenným gólom dalo mužstvo v troch jarných kolách šesť a dostalo iba jeden. Už len táto štatistika veľa napovie. Ale v nedeľňajšom zápase Rastislavice – Zemné (1:0) sa rodil jediný gól stretnutia ťažko, odhodlaní domáci však išli trom bodom oproti a víťazný gól - i keď s prispením šťasteny - desať minút po obrátke aj prišiel, keď lopta po polostrele - polocentri bojovného Jaroslava Krajčíra skončila v sieti. Do prestávky sa o streľbu domácich snažil najmä záložník Jozef Lakatoš, no zakaždým jeho pokusom čosi chýbalo. Hneď v piatej minúte však zazvonila konštrukcia brány Zoltána Szalaia. To, keď zimná posila z Tvrdošoviec zahrala priamy kop z ostrého uhla a lopta sa od bližšej žrde odrazila mimo ihriska. V medzišestnástkovom zápase sa niekoľkokrát dostali k slovu aj hostia zo Zemného, no brankár Štefan Sivaninec svoje nové mužstvo opäť podržal. A obranu zase celý čas držal kapitán Slovana Rastislavice Tomáš Lábsky, ktorý na poste posledného zaskakoval za vykartovaného Petra Vidu. „V situácii, do akej sme sa na jeseň dostali, bol pre nás zápas so Zemným veľmi ťažký. Osobne si myslím, že za tri body vďačíme najmä zvýšenej bojovnosti mužstva,“ zhrnul podstatné 24-ročný Tomáš Lábsky, ktorý začínal s futbalom v žiakoch Nových Zámkov a potom aj FC Nitra ako brankár. Dnes je dôležitým hráčom Rastislavíc, ktoré majú v jarných odvetách jediný cieľ, a tým je záchrana. „Že získame v prvých troch jarných kolách až deväť bodov sa nám nemohlo ani len snívať, dnes sa z toho veľmi tešíme. Teraz je náš cieľ oveľa reálnejší, prístup hráčov sa zlepšuje a ja verím, že zvýšenou bojovnosťou nejaké body ešte uhráme,“ hovorí cenný hráč, ktorý je použiteľný doslova na každom poste. „Tréner ma začal stavať do zálohy, kde sa mi hrá lepšie. Proti Zemnému som si musel na poste stopéra najskôr trochu zvykať, pretože som tam po čase iba zaskakoval za Petra Vidu,“ zakončil nevysoký a ostrý hráč.

MARIÁN DRAGÚŇ

rastislavice  036

Rastislavčania po víťaznom zápase so Zemným. Foto md

rastislavice - 048

Po treťom jarnom víťazstve z troch zápasov vyšlo nad "Degešom" slnko a radosť nemala konca. Úplne vľavo tréner Imrich Halász. Foto md

Aktuálna Úradná Správa

07-06-2017

Aktuálna Úradná správa

MEVA 2016

obfz meva banner

Rozpis súťaží 2016/2017

RS OBFZ 1617
 

banner ZsFZ

banner SFZ

vizitka novaplast

logoIG
logo j4k