Jesenný kráľ vyzlečený donaha, prvý je už „Fíš“. Polovica bodov hosťom, Vlkas má tri z Hulu - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 02. apríl 2017, 20:55
  • Prečítané: 2637x

lipova - banov 3-2 012

Naposledy si na expiatoligový Bánov vyšliapli futbalisti Lipovej (na snímke) a víťazstvom 3:2 ho pripravili o prvé miesto. Foto md

V sobotňajšej prvoaprílovej predohrávke padli na Lipovej v prvom polčase až štyri góly a hostia z vedúceho Bánova si nakoniec pripísali už šiestu prehru v súťaži (3:2). V štyroch jarných kolách zabodovali iba raz, Lokomotíva stráca paru a mužstvo sa v odvetnej časti trápi. V Lipovej po rýchlom góle hostia viedli, domáci však za polhodinku otočili na 3:1, pričom expiatoligistu herne prevýšili.

V nedeľu potom bola na ťahu druhá Trávnica, ktorá pripravila prvú jarnú prehru – hoci chudobnú 1:0 - posledným Rastislaviciam a vďaka gólu vlaňajšieho kráľa strelcov Miroslava Maceka sa predrala historicky do čela najvyššej okresnej súťaže. Mužla si poradila doma s Černíkom (4:2) a usadila sa na bronzovom stupienku. Černíčania sa však držali pri Dunaji statočne a ešte po hodine hry viedli 1:2. Domáci vyrovnali v 66. minúte z jedenástky a v záverečnej desaťminútovke aj otočili na konečných 4:2. Po troch zápasoch bez bodu doviezli cenné víťazstvo 0:1 (po góle do šatne) zo Svodína Dolnoohajčania, ktorí tak zostávajú v hre o najvyššie priečky. Na ihrisku súpera uspeli aj Úľany, ktoré vezú všetky body zo susedného Mojzesova (0:1), ktoré tak zostáva na jar bez zisku čo i len jedného bodu. Jediný gól derby pritom padol už v 6. minúte. Predposledný Michal prehral na vlastnom ihrisku v pomere 1:4 s béčkom Podhájskej, v 19 zápasoch dostal až 66 gólov a v tabuľke pravdy má – najviac – až 18 mínusových bodov. Zemné muselo doma so Semerovom otáčať náskok hostí 0:1, no podarilo sa mu to až v hodine dvanástej, keď sa v poslednej minúte zápasu priklonilo šťastie na kopačku striedajúceho Róberta Kádára (2:1). Nečakaný výsledok sa zrodil v susedskom derby Hul – Vlkas (1:4), z ktorého si vezie dôležité tri body štrnásty Vlkas, ktorému už tieklo do topánok a pre ktorý má prvé jarné víťazstvo v štvrtom kole odviet cenu zlata. Po polčasovom stave 1:1 inkasoval po obrátke Hulan Marcel Dufek až trikrát. Horná polovica tabuľky je nahustená, veď siedma Podhájska B stráca na prvého iba štyri body. Aj v boji o záchranu však ešte zďaleka nie je nič isté. Medzi najlepšími strelcami si hetrikom v Michali polepšil Roman Kovács, no a líder Nikolas Csonka zaznamenal dva presné zásahy do siete Černíka.

*Hul – Vlkas 1:4 (1:1)

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 19. KOLE: 23 - Nikolas Csonka (MUŽLA), 18 - Roman Kovács (PODHÁJSKA B), 16 - Daniel Dobrý (ZEMNÉ), 15 - Róbert Kovács (PODHÁJSKA B), 14 - Dávid Stacho (LIPOVÁ), Martin Mach (TRÁVNICA), 11 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 10 - René Koromház (SEMEROVO), Erik Vavrík (MUŽLA), Tomáš Pristač (SEMEROVO), Róbert Kádár (ZEMNÉ), Lukáš Slobodník (DOLNÝ OHAJ).