Udrží si Trávnica prvé miesto? Tretia Mužla ide na šláger do Dolného Ohaja - KAM ZA FUTBALOM, 20. kolo (I)

  • Uverejnené štvrtok, 06. apríl 2017, 08:44
  • Prečítané: 2374x

lukáš slobodnik d. ohaj

Ohajčan Lukáš Slobodník sa gólovo zapísal v minulom kole vo Svodíne (0:1) a jeho OŠK sa vrátil do boja o špicu tabuľky. Presadí sa 10-gólový strelec Dolného Ohaja aj túto nedeľu proti Mužli? Foto Šimon Halás

Súťaž má nového lídra, bodové rozostupy na špici sú však minimálne a každé zaváhanie tak môže znamenať pokles z medailových priečok. Týka sa to najmä prvej Trávnice, ktorá hrá v Semerove, ale aj tretej Mužle, ktorá ide do Dolného Ohaja. Bánov má doma predposledný Michal, no a Úľany hostia Zemné.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 20. kolo:

Nedeľa 9. apríla o 15.30 h:

*Semerovo (10.) – Trávnica (1.)

V Trávnici sa tento týždeň nevedia vynadívať na okresnú tabuľku, no ak sa chcú rovnako tešiť aj po nadchádzajúcom kole, musia – s najväčšou pravdepodobnosťou – v Semerove vyhrať. A to nemusí byť ľahká úloha, pretože Trávničania naposledy síce zdolali doma posledné Rastislavice 1:0, no po výkone nehodnom prvého mužstva „okresu“. Desiate Semerovo je v tabuľke pravdy na nule, v minulom kole prišlo o bod v Zemnom gólom na 2:1 v poslednej minúte, no ak bude chcieť vrátiť čerstvému lídrovi jesenných 5:1, jeho hráči budú musieť zabrať. V nedeľu sú favoritom hostia.

*Bánov (2.) – Michal (15.)

Prehra v Lipovej stála Bánov prvé miesto, no – za istých okolností – sa naň môže Lokomotíva vrátiť už po najbližšom kole. Na „Kesu“ príde predposledný Michal a to by nemala byť pre expiatoligistu príliš ťažká prekážka. Hostia z Michala majú svoje starosti, navyše, ani jesenných 0:10 pri Žitave im nemôže príliš dvíhať sebavedomie. Naposledy ťahali za kratší koniec doma s béčkom Podhájskej (1:4) a veľké šance sa im nedávajú ani v Bánove, ktorý si teraz musí naprávať jarnú reputáciu. „Michalček“ sa zase potrebuje sústreďovať na iných súperov.

*Dolný Ohaj (4.) – Mužla (3.)

Aktérov zápasu na Ohaji delí jediný bod, štvrtý hostí tretieho a to je šláger kola, v ktorom motivácia chýbať nebude. Domáci budú mať totiž šancu preskočiť súpera v tabuľke, Mužľania budú zase chcieť natiahnuť svoju osemzápasovú šnúru bez prehry a pokúsia sa vystúpiť v tabuľke ešte vyššie. „Ohajček“ odčinil domáce zakopnutie s Černíkom víťazstvom vo Svodíne a vrátil sa do hry o bedňu, Mužla prehrala stále iba tri zápasy (najmenej zo všetkých) a nedávnym víťazstvom v Bánove (1:4) naznačila, že môže rúbať vysoko. Podľa čerstvých správ od Dunaja sa však v Mužli o prípadnom postupe vôbec nehovorí a ani na šláger nepôjde AC s veľkými očami. Z dlhej cesty na Ohaj sa ale nechcú vracať úplne naprázdno.

ľany (5.) – Zemné (8.)

Úľany inkasovali na jar iba dva góly, oba v domácom zápase s Hulom a práve prehra 1:2 v susedskom derby musí „Fegýmešanov“ ešte stále škrieť. Čo stratili doma pri Žitave, doviezli síce o týždeň z Mojzesova, lenže v tabuľke už mohli byť vyššie. I tak však strácajú na prvého iba tri body a pred domácim súbojom so Zemným majú všetko vo svojich rukách. Zemné prehralo na jar iba v Rastislaviciach a body len tak neodovzdá ani rozbehnutým Úľančanom. Nakoniec, súperov delia iba dva body a hoci na jeseň sa tešili pri Váhu Úľany (2:3), teraz je všetko otvorené.

*Pozvánky na druhú štvoricu zápasov prinesieme čoskoro.

(MD)

Aktuálna Úradná Správa

07-06-2017

Aktuálna Úradná správa

MEVA 2016

obfz meva banner

Rozpis súťaží 2016/2017

RS OBFZ 1617
 

banner ZsFZ

banner SFZ

vizitka novaplast

logoIG
logo j4k