Nováčik víťazne, tri body vezú traja. BOLI SME NA: Černík – Veľký Kýr 3:1

• Uverejnené nedeľa, 09. august 2015, 20:53
  • Prečítané: 2244x

webmail.obfznz.sk  VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY

1.kolo: 1.FC Černík – FC Veľký Kýr 3:1 (2:0), 8., 45. a 56. M. Pečimúth – 70. J. Vavrovič.

1.FC: Borot – Adámik, Očkaj (80. Andrášik), Šebík, Jesenič, M. Šulík, E. Dikasz (84. Tatai), P. Soboňa, L. Kanás, Kuruc (68. Mikla), Pečimúth. FC: Géci – Raučina (22. Ďurický), J. Vavrovič, Balogh, Kúth, Kreitš, M. Száraz (68.J. Száraz), M. Chrenko, Jučerka, Má. Šándor, Csepedi.

Domáci nováčik sa do súpera zahryzol od úvodných minút a najaktívnejší Pečimúth strelil premiérový gól už v 8.min z druhého pokusu technickou parádou. V 20.min musel Géci boxovať jedovku novica Soboňu a vzápätí mieril vedľa Kanás. Kýrania vyčkávali vzadu, rožky vystrčili až v 30.min, kedy sa dožadovali penalty. To ich vyburcovalo a vzpätí prvýkrát mierili medzi žrde Csepedim. O minútu zahodil šancu novic Kučerka a v 38.min trafil z ničoho-nič ďalší novic Chrenko žrď prekvapeného Borota, ktorý potom s námahou vytlačil dobrú strelu skúseného Vavroviča. Svoj deň mal však Pečimúth, ktorý gólom do šatne hostí uzemnil. Po obrátke bol po Csepediho štipľavej strele roh, no gól padol na opačnej strane a dal ho lobom Pečimúth – 3:0. Hostia Ďurickým trafili opäť iba žrď, ale dočkali sa v 70.min, keď zobral zodpovednosť do svojich rúk hrajúci tréner Vavrovič. Nováčik trochu znervóznel, ale zaslúžené víťazstvo si nenechal vziať.

Salka – Semerovo 4:1 (0:0), 58. Szívó, 67. (11 m) a 90. G. Tóth (11 m), 78. Dajcs – 83. F. Kršák (11 m).

Favorizovaná Salka sa dlho nedokázala proti Szapuovi presadiť a prešustrovala celý prvý polčas, pretože kanonier Dajcs zahodil v 23.min pokutový kop. Odkliatie prišlo až na sklonku hodiny hry, keď trafil Szívó. Nakoniec sa zrodilo predsa len víťazstvo rozdielom triedy, keď sa dvoma gólmi uviedla letná posila Tóth.

Mojzesovo – Svodín 2:2 (1:1), 45. Opát (11 m), 90. Ma. Hoppan – 29. Szomabt, 61. A. Porubszki.

Svodín prišiel dobre pripravený, dvakrát o gól viedol. Lenže domáci silou-mocou dvakrát v posledných minútach oboch polčasov vyrovnali. Prvýkrát gólom do šatne z penalty, v samom závere bol šťastným strelcom Horváth. Svodín ukázal silu, no odváža si nakoniec bod. Jeho góly si pripísali Szombat a skúsený Porubszki.

Vlkas – Michal n/Ž 2:5 (1:3), 40. T. Slovák (11 m), 60. Horváth- 12. Oškerský, 17. Brezovský, 37. J. Zrubec, 50. P. Valkovič, 84. D. Podbehlý.

Michalčania vybehli na domácich a dostali sa do pohodlného vedenia 0:3. Pred prestávkou ešte T. Slovák z nariadenej penalty znížil, ale strelec Valkovič po nej odvrátil drámu – 1:4. Michalu sa vo Vlkase darí a takmer zopakoval vlaňajší výsledok.

Úľany n/Ž – Lipová 2:6 (0:3), 15. M. Ferus (vlastný), 61. Ostrožlík, 84. A. Sádovský - 6., 62., 65. a 70. Ľ. Mrva, 38. Kecskés.

Na „Fegímeši“ sa diali veci. Vlani predposledné Úľany avizovali zlepšenie, lenže v 70.min bolo šokujúcich 0:6. Strelecké kopačky si obul Lipovčan Mrva, ktorý Červenku vôbec nešetril, strelil mu štyri góly a bolo po zápase.

Mužla – Rastislavice 2:1 (0:0), 57. Ubár, 69. Bathó (11 m) – 79. Vysolajský.

Rastislavice na juhu držali dlho bezgólový stav, novic Ubár prekonal Šurábu až v 57.min. Náskok potom poistil z nariadeného pokutového kopu Bathó a Mužla sa ukludnila. Hostia dokázali desať minút pred koncom streliť kontaktný gól, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Štyri minúty pred koncom šiel predčasne pod sprchy po druhej žltej domáci Góra.

Hul – Trávnica 5:3 (0:0), 55. Horák, 60. Smiešny, 64. Lontoš, 71. a 78. B. Macek – 65. M. Gašparík, 85. Adamka, 87. M. Macek.

Domáci Hulania nenechali nič na náhodu a po hodine hry viedli 3:0. Hostia iba znížili na 3:1, no definitívne KO im zasadil dvoma gólmi novic B. Macek. Body zostali doma zaslúžene, vynovený „Fíš“ sklamal.

Zemné – Čechy 2:3 (0:0), 49. F. Bernáth ml. (11 m), 67. D. Dobrý – 82. Holub, 85. Zelovič, 88. Kelemen.

Diváci v Zemnom videli neuveriteľný zvrat. Po bezgólovom polčase sa dostali do dvojgólového vedenia domáci zásluhou penalty Bernátha ml. a posily Dobrého, no hosťom stačilo šesť minút, aby úplne otočili zápas. V záverečných minútach strelili tri góly a z 2:0 bolo razom konečných 2:3.

Kompletné výsledky: futbalnet.sk