Na hody bez bodu, Zemné vyhralo na „Fíši“. BOLI SME: v Lipovej a v Michali

• Uverejnené nedeľa, 16. august 2015, 21:49
  • Prečítané: 1880x

KMO 7500V sobotu dopoludnia v žitavskom derby využili Michalčania šancu dostať sa do čela poradia, kde zostali aj po nedeli, pretože Lipová vyhrala „iba“ 1:0 a Salka 2:0. Zlé hody mali v Rastislaviciach a aj v Semerove, kde zbíjali susedné Čechy. Tri body vezie aj Zemné, no a chytil sa Veľký Kýr a jednoznačne triumfoval aj Svodín.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY

2.kolo:

Družstevník Michal n/Ž – Lokomotíva Úľany n/Ž 3:1 (1:0), 39. D. Podbehlý, 66. J. Oškerský, 90. J. Zrubec – 87. A. Sádovský.

DRUŽST.: M. HusárM. Zima, J. Oškerský, M. Reischl, P. Valkovič, J. Zrubec, J. Valach (64. B. Brezovský), M. Sádovský, M. Strhák (79. M. Supek), D. Zrubec, D. Podbehlý. LOK.: M. Kusý – Mar. Malík (1. I. Kosec), T. Turan, Ma. Ferus, Mar. Ostrožlík, Mat. Ostrožlík, A. Sádovský, A. Kajanovič (67- P. Vacho), Ľ. Matlúch, Marek Ostrožlík, M. Chovanec.

V sobotňajšej predohrávke sa hralo dopoludnia a veru sily ubúdali v úmornej horúčave i tak rýchlo. Hostia museli urobiť vynútené striedanie ešte skôr ako sa vôbec začalo hrať, no poučení prvým kolom bránili oveľa pozornejšie a ako prvý musel zasahovať domáci brankár v 15.min. Okamžite z protiútoku ale pohrozil Zrubec, no a prvý vážnejší vzruch nastal v 22.min, keď najskôr kapitán Sádovský opečiatkoval z priameho kopu žrď, aby vzápätí zahodil čistú šancu strelec Valkovič. Potom sa ešte dvakrát zaskvel brankár hostí Kusý, ktorý ale v 39.min zle vybehol a Podbehlý načal Úľany gólom do prázdnej brány. Michalčania sa upokojili a po obrátke prišla aj poistka – 2:0. „Fegímeš“ sa úplne nepoddal, z priameho kopu vystrašil publikum Martin Ostrožlík, predviesť sa potom musel aj brankár Husár a kontaktný gól prišiel tri min. pred koncom, keď Matlúch potiahol loptu a jeho prízemný center sprava ukážkovo našiel A. Sádovského. Záverečnú drámu odmietol J. Zrubec, ktorý pečatil na zaslúžených 3:1.

OŠK Lipová – AC Mužla 1:0 (1:0), 31. P. Poláček.

OSK: P. PilekM. Dikasz, A. Sovič, Ľ. Kollár, M. Klimek, P. Poláček, P. Konderik, R. Kecskés, T. Gúcky, Ľ. Opeta, Ľ. Mrva (M. Harmata, T. Mikulec, A. Szabó). AC: K. DeméndiV. Varga, A. Ármai, J. Lampert, Cs. Pathó, B. Mészáros, K. Csicsó, Gy. Kvassay, Cs. Hakala, R.Ubár, G. Vlacsuha.

Vo vzácne vyrovnanom prvom polčase sa útoky striedali ako na bežiacom páse. Hneď v 1.min vyzvŕtal domácich zadákov v šestnástke Kvassay, ale ku koncovke sa nedostal. Na opačnej strane chýbala razancia Dikaszovej strele a ani Kecskés nedotiahol sľubný únik. V 14.min mieril Vlacsuha tesne vedľa a v 16. už musel Kvassayovu jedovku boxovať Pilek. Vzápätí zaskočila nečakaná šanca Mrvu na malom vápne a v 23.min nedotiahol akciu opäť Kvassay. O dve minúty si ale postavil päť metrov za šestnástku loptu spoľahlivo hrajúci Poláček, ktorý technickou strelou obstrelil múr a nedal Deméndimu šancu – 1:0. V 34.min mohlo vyť vyrovnané, no Pilek chytil Ubárovi gólovú strelu. Druhý polčas odštartovala Kvassayova nepríjemná koncovka, nič nebolo ani z Lampertovho pekného úniku a úspech nakoniec slávila taktická hra Lipovej, ktorá si pripísala ďalšie tri body.

OSTATNÉ VÝSLEDKY:

*Salka – Černík 2:0 (0:0), 61. G. Tóth, 77. G. Dajcs.

Nováčik odvážnou hrou zaskočil domáceho favorita, no Černík zahodil penaltu a trafil aj žrď. Až po obrátke sa dostali k slovu útočné tykadlá Salky, ktorú vykúpila letná posila Tóth (1:0) po hodine hry, aby potom pridal poistku ostrostrelec Dajcs utešenou strelou z 30 m.

*Veľký Kýr – Mojzesovo 4:0 (0:0), 51. Kučerka, 83.a90. Chrenko, 86. M. Száraz.

Veľký Kýr v tomto zápase nechcel nechať nič na náhodu, no do prestávky nedokázal prelomiť streleckú smolu. Odkliatie prišlo krátko po nej, Mojzesovo potom otvorilo hru a v posledných 7 minútach ešte trikrát inkasovalo.

*Trávnica – Zemné 1:3 (0:2), 63. M. Macek – 27. D. Dobrý, 30. Z. Sebestyéni, 90. Cs. Szabó.

Zemnému vyšiel prvý polčas, keď najmä Sebestyéni robil problémy domácej obrane. V 66.min sa navyše nechal vylúčiť nedisciplinovaný A. Gašparík za stavu 1:2. Potom to už mal „Fíš“ ťažké.

*Semerovo – Čechy 1:3 (1:2), 2. M. Filip – 13. Pásztor, 36. Holub, 89. Zelovič (11 m).

Semerovo začalo na hody gólom v 2.min, lenže susedia ešte do prestávky otočili vývoj. Domáci potom robili čo mohli, no v záverečnom vabanku sa pískala penalta, ktorú Zelovič premenil.

*Svodín – Vlkas 4:1 (1:1), Árendás 2, Debnárik (11 m), D. Kanyicska – M. Slovák (11 m).

Zápas mal jasného favorita, lenže Vlkas sa dostal k pokutovému kopu, ktorý M. Slovák využil – 0:1. Šokujúci stav ale Svodínčania do prestávky zmazali a po nej už dominovali aj strelecky. Nakoniec z toho bolo víťazstvo rozdielom triedy.

*Rastislavice – Hul 0:1 (0:0), 87. B. Macek.

Rastislavice zostali na hody nakoniec bez bodov. Svoje šance pozahadzovali (len Almaši mal tri), a keď sa už zdalo, že si pripíšu aspoň bod, tri minúty pred koncom prišli po tečovanej strele o všetko. Hulanov viackrát podržal vynikajúci Dufek.