FKM nezvláda závery, Tvrdošovce prekvapili. NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 17. august 2015, 07:15
  • Prečítané: 1331x

futbal ilustracne 1Nové Zámky opäť nezvládli záver zápasu, naprázdno odišlo aj Palárikovo. Obaja po výsledku 2:0.

III. LIGA ZÁPAD

2.kolo:

*Baník Horná Nitra - FKM Nové Zámky 2:0 (0:0).

FKM: Rusznák – P. Horáček, Ešek, Illés, Petráš, Bombicz, Lovska, Fehervári, Šušpanov, Vašek, Košút. Tréner A. Štefanka.

Novozámčania hrali v Prievidzi v sobotu pred 750 divákmi a aj v treťom tohtosezónnom zápase prišli o body v samom závere. V behavom dueli držali patový stav ešte sedem minút pred koncom, no potom stihli inkasovať hneď dvakrát a z hornej Nitry sa vracali naprázdno.

*Spartak Vráble - OTJ Palárikovo 2:0 (1:0).

OTJ: Balogh – Petrovič, Konopásek, Kubala, Bočko, Kružlík, Janso, Sendrei, Oravec, Gejdoš, Vencel (Španír, Farkaš, Markusek). Tréner M. Kobora.

Palárikovo inkasovalo prvýkrát v 18.min a do prestávky sa už skóre nemenilo. Keďže hostia svoje šance nevyužili ani po zmene strán, na body nemohli pomýšľať. Domáca poistka prišla v 62.min z priameho kopu.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

2.kolo:

*Kolárovo – Štúrovo 2:1 (1:0), 81. T. Bábsky.

Štúrovčania sa dostali k slovu až za stavu 2:0, keď sa presadil hrajúci tréner T. Bábsky. Kontaktný gól záver zdramatizoval, no „Gúta“ si body nenechala vziať.

*Šurany – Imeľ 2:1 (0:0), Janák, Dudáš (11 m).

V posledných rokoch pikantný duel korenie do prestávky nepriniesol, zato kariet padlo neúrekom. Gólový účet otvoril po hodine hry Gál (0:1), ktorý do prestávky zahodil penaltu. Šurany otočili Janákom a z pokutového kopu Dudášom v 78.min. V búrlivom zápase videli hostia dve červené karty.

*Veľké Lovce – Levice 1:1 (1:1), Madarász (11 m).

Na „Lót“ prišli okresné Levice a všetko podstatné sa udialo do prestávky. Do vedenia šli hostia už v 7.min, v 24. potom brankár Madarász vyrovnal z 11 m, no a v 43. šiel predčasne pod sprchy Levičan Pišky. Domáci presilovku nevyužili a body sa tak delili.

*Dvory – ViOn B 4:0 (2:0), Valko, Haulík, D. Kovács, Mlynár.

Dvory sú v úvode sezóny v laufe a do vedenia šli už v 9.min. Dôležitá poistka prišla v samom závere polčasu a v tom druhom videli nadšení diváci ďalšie góly.

*Čeľadice – Tvrdošovce 1:4 (0:2), T. Benko 3, Janík.

O prekvapenie kola sa postarali Tvrdošovce, ktoré viedli na „Čaláde“ po polhodine hry 0:2. Strelecky sa zaskvel Benko a hosťom nevadilo ani, že hrajú bez vylúčeného M. Malého za dve žlté karty.

V. LIGA VÝCHOD

2.kolo:

*Activ Veľké Kosihy – Komjatice 2:1 (1:0), 73. D. Szabó.

Komjatice si nedali pozor v úvodoch oboch polčasov a za stavu 2:0 (7. a 48.min) sa hralo lepšie domácemu mužstvu, ktoré potom ustálo aj kontaktný gól hostí a nováčik tak zaknihoval druhé víťazstvo.

*Hurbanovo – Podhájska 8:0 (3:0).

Podhájska prišla do mesta piva bez jediného náhradníka a prvýkrát inkasovala v 7.min z pokutového kopu. Hurbanovčania potom naložili „Senči“, čo sa do nej zmestilo.

*Dolný Ohaj – Bešeňov 3:0 (3:0), P. Ferus, M. Turan, Šulák.

Ešte v závere jari vyhral Bešeňov v susednom Ohaji zázračne 2:4, teraz prehrával v 37.min 3:0 a bolo po zápase.

*Starý Tekov – Kmeťovo 5:0 (3:0).

V zápase nováčikov sa rozhodlo o prehre Kmeťova veľmi rýchlo, medzi 10. a 16.min inkasoval Mráz až trikrát (!). Starý Tekov ukázal svoju silu.

*Nesvady – Bánov 5:1 (3:0), Ikrényi.

Bánov nemá ľahký začiatok sezóny a aj v Nesvadoch sa dostal Ikrényim k slovu až za stavu 3:0, keď bolo o osude zápasu prakticky rozhodnuté.