Michal vyhral 0:3 v Mužli, „Ezdek“ zastavil Salku, prvý bod má Vlkas - BOLI SME NA: Mojzesovo – Salka 1:0

• Uverejnené nedeľa, 23. august 2015, 20:52
  • Prečítané: 2070x

98445-futbal-futbalova-lopta-clanokO prvé body prišla v ostrom súboji Salka a aj Lipová. Michal prekvapil jasným víťazstvom v Mužli a zostal na najvyššom stupni, stopercentní sú zatiaľ aj Čechy a Hul. Vonku vyhral aj Svodín a bod vezie ešte Veľký Kýr. Debakle utŕžili Rastislavice, Trávnica aj Semerovo.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY

3.kolo:

*OŠK Mojzesovo – TJ Salka 1:0 (1:0), 12. M. Hoppan.

OŠK: Hlavačka – Kajanovič, Farbjak, Eliáš, An. Buranský, Krehák, L. Mikulec, Opát, V. Mikulec, Martiš, Ma. Hoppan (J. Hoppan, Húdik, Duchoň). TJ: Csudai – Sliva, Pasztorok, T. Rajcsó, Gálik, Gyetcen, Štugel, T. Tóth, Szivó, G. Tóth, Dajcs (Flekáč, Droppan, Fodor).

V ostrom ťaháku sa neraz zaiskrilo a o body tuho bojovalo celých 90 minút. Domáci zaskočili súpera hneď v úvode, keď už v 3.min sa dostal z do čistej šance skúsený M. Hoppan, vzápätí po ľavej strane krásne prešiel V. Mikulec, no spätný center nenašiel adresáta. Gólom neskončila ani Opátova hlavička a trest takmer prišiel na opačnej strane, kde Dajcs zle trafil loptu z malého vápna. O všetkom tak rozhodla 12.min a šťastný gól M. Hoppana, ktorého nepodarený center úplne prekvapil Csudaia.

Po obrátke Salka vrhla všetko do útoku, no domáci hrali obetavo, zdravo agresívne a keď bolo treba súpera „prerušili“. Divákov vystrašil štipľavou strelou z uhla Szivó, no vyrovnanie viselo na vlásku v 73.min, keď T . Tóth opečiatkoval žrď. Dve minúty pred koncom ešte dočahoval loptu sám pred Hlavačkom G. Tóth, no mierny favorit odchádzal so zvesenou hlavou.

OSTATNÉ VÝSLEDKY:

*Černík – Semerovo 5:1 (3:0), Dikasz 2, Soboňa, Dojčan, Pečimúth – Bagala.

Hosťom patrilo iba prvých päť minút, potom ovládli hru Černíčania. Semerovo načala v 15.min letná posila Soboňa a do polčasu svietilo hladkých 3:0. V strede poľa odviedol kus roboty Kanás, no jeho spoluhráči ešte pozahadzovali ďalšie šance.

*Vlkas – Veľký Kýr 1:1 (1:0), F. Horváth – Marek Száraz.

Vlkas dosiahol vytúžený gól po štandardnej situácii v 35.min, keď hlavou rozvlnil sieť Horváth. Hostia však hrali aktívne a vyrovnať sa im podarilo päť minút po obrátke po trme-vrme Marekom Szárazom. Do konca zápasu sa už nikomu nepodarilo skórovať a tak sa body delili. Vlkas vydoloval prvý bod.

*Úľany n/Ž – Svodín 1:3 (0:2), A. Sádovský – Porubszki 2, Szombat.

Úľany nevyužili za stavu 0:0 dve dobré šance, čo sa so silným Svodínom vzápätí nevyplatilo. V 26.min Szombat poslal hostí do vedenia, ktoré gólom do šatne poistil dobre hrajúci Porubszki. Domáci dokázali 12 minút pred koncom streliť kontaktný gól, no v záverečnom vabanku ich dorazil Porubszki.

*Mužla – Michal n/Ž 0:3 (0:2), D. Podbehlý 2 (jeden z 11m), Valkovič.

Hostia boli technicky vyspelejší, vedeli o sebe, no do šancí sa v úvode dostávali viac domáci. Lenže ich Ubár zahodil šancu aj z 2 m, a trestuhodne aj ďalší. V 5.min domáca obrana zle odkopla loptu, čo využil Podbehlý – 0:1. To však nebolo všetko a Michal si vezie trojgólový triumf.

*Hul – Lipová 1:0 (1:0), M. Černák.

Vo vyrovnanom zápase mali do prestávky navrch Lipovčania, no chýbala im finálna fáza. Domáci sa poriadne rozbehli v druhom polčase, no z množstva šancí zapršalo iba raz. O všetkom rozhodol M. Černák, ktorý dosiahol vytúžený gól v 58.min po rohu kolenom. Hostia, už aj s navrátilcom N. Mokrášom, prišli o prvé body.

*Zemné – Rastislavice 4:0 (1:0). Sebestyéni 2, Dobrý, Z. Leckési.

Sebestyéni poslal domácich do vedenia hneď v 2.min a prakticky celý zápas sa hral pod taktovkou Zemného. Nakoniec z toho bolo vysoké víťazstvo a ešte ďalšie šance zostali nevyužité. Rastislavice pôsobili odovzdaným dojmom, stále sú bez bodu a najbližšie hostia Čechy.

*Čechy – Trávnica 4:0 (1:0), Holub 2, Kelemen, Zálešák.

Čechy hrali prvýkrát doma, no prvý polčas bol obojstranne rozháraný. Až v jeho samom závere načal hostí Kelemen a po obrátke sa už hralo v jasnej réžii domácich, ktorí Trávnicu prevalcovali. V 69.min išiel po druhej žltej karte pod sprchy T. Menčík a hostia dohrávali navyše oslabení.