FKM presvedčivo, Šurany sú už tretie, debakle našich - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 21. september 2015, 09:15
  • Prečítané: 1119x

FKM-trnava 031Nové Zámky poslali krajského rivala domov do Komárna so štvorgólovým prídelom, zato Palárikovčania tesne podľahli na vlastnom trávniku favorizovaným baníkom z Hornej Nitry. Vo štvrtej lige si odviezli debakel spod Zobora „Lóťania“, ale poriadne nakúpili aj Tvrdošovce. Tie dokonca doma. Hokejové víťazstvo (3:4) vo Volkovciach vynieslo Šurany už na tretiu priečku, Dvory v šlágri kola hrali s Kolárovom doma bez gólov. V piatej lige utŕžili vysoké prehry vonku Podhájska a aj Komjatice, zato Bešeňov sa stále drží na treťom mieste len bod za lídrom. Doma iba remizoval Dolný Ohaj a tiež Bánov.

III. LIGA ZÁPAD

7. kolo:

*FKM Nové Zámky – KFC Komárno 4:0 (2:0), Ešek 2, Košút 2.

FKM: Hlavačka – Illés, P. Horáček, Ešek, Petráš, Bombicz, Lovska, Fehervári, Vašek, Košút, Šušpanov (Švajda, Kling). Tréner A. Štefanka.

Novozámčania v týždni nestačili doma na Šúrovce (1:3) a proti predposlednému Komárnu mali ideálnu možnosť rehabilitovať sa. To sa im napokon aj podarilo a v krajskom derby zaznamenali najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu. Za hostí nastúpil aj „Svätopeterčan“ Adámik s ligovými skúsenosťami, no po góloch domácich opôr Ešeka a Košúta (25. a 44.min) svietilo v polčase 2:0. Rovnakí strelci sa zapísali aj po obrátke, pričom o víťazovi nebolo pochýb.

*OTJ Palárikovo – Baník HN Prievidza+Handlová 2:3 (1:2), Vencel, Janso.

OTJ: Balogh – Petrovič, Konopásek, Kubala, Kružlík, Janso, Letko, Oravec, Španír, Vencel, Krcho (Sendrei, Gejdoš, Markusek). Tréner M. Kobora.

Palárikovo doviezlo v utorok bod z Galanty (1:1), predtým dokonca zvíťazilo vo Vrakúni (0:1), no proti prvým baníkom malo ťažkú pozíciu. Hostia šli do vedenia 0:2, Vencel gólom do čatne síce znížil, no dve minúty po prestávke bolo opäť o dva góly (1:3). Domáci bojovali i tak, v 63.min dokázali Jansom druhýkrát znížiť (2:3), ale sedem minút pred koncom nedal Kubala penaltu. Za stavu 0:1 zahodili pokutový kop aj Prievidžania.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

7. kolo:

*Štúrovo – Imeľ 3:0 (1:0), Andris, Balog, Tácsik.

Pri Dunaji privítali tretí Imeľ a domáci začali bez rešpektu. Od začiatku hrali variabilne a po vydarenej akcii otvoril skóre už v 12.min pohotový Andris. Hostia sa po obrátke pokúšali o vyrovnanie, no pozorného Slováka sa im prekonať nepodarilo. Naopak, v 66.min pridal poistku Balog, ktorý päť minút predtým zahodil jedenástku. Víťazstvo rozdielom triedy pečatil v samom závere Tácsik.

*FC Nitra jun. – Veľké Lovce 5:0 (4:0).

V zápase tabuľkových susedov načal „Lóťanov“ už v 12.min druholigista Kotrík, no to nebolo zďaleka všetko. Hostia nezachytili úvod a ani v ďalšom priebehu sa „nedostali“ do zápasu. Po polčase svietilo hrozivých 4:0, v druhom dejstve Veľké Lovce vytvorili pred Norovským pevnejšiu hradbu, ale v 90.min inkasovali od Kotríka piaty úder.

*Tvrdošovce – Levice 0:8 (0:4).

Tvrdošovce potrebujú dona bodovať, no proti okresným Leviciam ťahali od začiatku za kratší koniec. Molnára načal v 18.min Varga a potom to šlo s domácimi z kopca. Už stav v polčase bol hrozivý, no to nebolo všetko. Debakel 0:8 neveští nič dobré.

*ViOn Zlaté Moravce B – Šurany 3:4 (2:2), Janák, Gábriš, Piskla, Tvrdoň (11 m).

V zaujímavom zápase otočili Šurany v 34.min defenzívnym Gábrišom na 1:2, no to sa dráma ešte len začala. Po hodine hry dával zadák Piskla na 2:3, ale domáci o dve minúty opäť vyrovnali. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, v poslednej minúte rozhodca zapískal pokutový kop pre hostí a Tvrdoň ho chladnokrvne premenil. Tri plusové body vyniesli Šurany už na tretie miesto v tabuľke.

*Dvory – Kolárovo 0:0.

V šlágri kola tretí hostil druhého a v zápase dvoch vyspelých tímov bolo na čo pozerať. Domáce prostredie hnalo do útoku Dvorčanov, no kollárikovci nemohli zabúdať na nebezpečného legionára Magyara v útoku „Gúty“. Aj Ukrajinec Špak v domácej svätyni však stál zakaždým na svojom mieste a body sa tak delili po bezgólovej remíze.

V. LIGA VÝCHOD

7. kolo:

*Marcelová – Komjatice 4:0 (3:0).

Marcelová sa po zlom začiatku sezóny rozbehla a s Komjaticami viedla po polhodine hry jednoznačne 3:0 (34.min). To už hrala bez vylúčeného Šenkára (31.min), čo hostia nedokázali využiť do konca zápasu ani na čestný gól. Naopak, v 81.min stanovil na 4:0 Gumbér.

*Dolný Ohaj – Starý Tekov 0:0.

Dolný Ohaj nastupoval proti nováčikovi z Tekova po štyroch prehrách vonku v rade, no domáce prostredie na zisk plného počtu bodov nevyužil. Jeho strelci totiž za celých 90 minút nenašli recept na pozorného Baniara.

*Bešeňov – Hurbanovo 3:0 (1:0), Ta. Varga 2, Balogh.

Medzi týmito súpermi sa v minulosti v Bešeňove poriadne iskrilo a náboj mal aj tento duel. Úvod bol vyrovnaný, v 39.min však otvoril skóre Balogh, a aj po obrátke inkasovali iba hostia. Ich konto zaťažil v 50. a 83.min kanonier Ta. Varga a víťazstvo rozdielom triedy bolo na svete. Bešeňov je tretí, pričom stráca len bod na prvého.

*Bánov – Tekovské Lužany 1:1 (0:0), Hajtman.

Bánov nezačal sezónu dobre, naopak, Lužany sú v laufe, čo potvrdili aj na „Kesi“. Hostia držali patový stav vyše hodiny hry, až v 66.min trafil Hajtman. Stav 1:0 však dlho nevydržal, o 10 minút bolo vyrovnané a Bánov prišiel o dva body. Tesne pred vyrovnávajúcim gólom prišli hostia o vylúčeného Poláka.

*Kmeťovo – Podhájska 7:0 (3:0), P. Mjuller 4, O. Hraška 3.

Podhájska prišla v týždni o tri body a na okresné derby pricestovala bez jediného náhradníka. Nováčik si na „Senči“ vylepšil skóre zásluhou čistých hetrikov Mjullera a aj striedajúceho Hrašku, ktorý strelil tri góly za päť (!) minút.