ŤAHÁK KOLA - Parádnou ozdobou bol exportný gól D. Zrubca z 25 m

• Uverejnené pondelok, 05. október 2015, 16:46
  • Prečítané: 1399x

lipova-michal 2Lipová už doma pustila všetky body vo štvrtom kole Zemnému (0:2), no ak nechcela viac klesnúť do dolnej polovice tabuľky, potrebovala v nedeľu s Michalom zabodovať. Michalčania však prichádzali na Šuriansko ako líder šiestej ligy, na ktorého dobiedzali s iba dvojbodovou stratou druhá Salka i tretí Černík. Futbalisti od Žitavy sa cítili na najvyššom stupni dobre a v Lipovej ukázali nielen efektivitu, ale v určitých fázach aj kvalitu. Víťazstvo 2:4 ich udržalo na najvyššom stupni, no a v kolonke prehier svieti Družstevníku stále nula.

V úvode šlágra 9. kola šiestej ligy ObFZ Nové Zámky OŠK Lipová – Družstevník Michal nad Žitavou (2:4) začali lepšie domáci a inak sebavedomému Mariánovi Martinikovi v bráne hostí v 5. minúte poriadne zatrnulo, keď do jeho pokutového územia vnikol Jakub Holík, ktorého krížnej strele povedľa gólmana chýbali iba cm. „Na začiatku na nás domáci naozaj vybehli, mali veľkú šancu, no našťastie z toho gól nebol,“ vracia sa k najväčšej príležitosti domácich hrajúci tréner Družstevníka Michal nad Žitavou Miroslav Reischl, ktorý mužstvo kaučoval z lavičky a na trávnik vybehol iba na poslednú minútu kvôli taktickému striedaniu. „Postupne sme sa do zápasu dostali a dva rýchle góly nám dodali istotu na kopačky.“ Prvý gól strelili hostia v 12. minúte, keď sa po priamom kope Dominika Zrubca lopta odrazila od múru a ďalšom biliarde sa trochu šťastne dostala až ku skúsenému Petrovi Valkovičovi, ktorý to využil – 0:1. Lipovčania sa nestihli poriadne ani otriasť a tri minúty nato bolo 0:2. To sa predviedol nevídanou exportnou krížnou strelou z 25 m do vzdialenejšieho vinkla Dominik Zrubec, ktorého neskrižoval Peter Poláček a najlepšie nebol v bráne postavený ani Peter Pilek.

Po šokujúcej sprche sa zdalo, že je po zápase, no zakrátko bolo všetko inak. „Domáci strelili svojim spôsobom „kuriózny“ gól na 1:2 a o chvíľu po našej chybe aj vyrovnali,“ hovorí ďalej M. Reischl. Gólu na 2:2 predchádzala vynikajúca finálna prihrávka Norberta Mokráša, ktorý využil úplne otvorený stred obrany, do ktorého poslal Ľubora Mrvu. Ten sa dostal až zoči-voči Martinikovi a bezpečne vyrovnal.

„Myslím si, že väčšinu druhého polčasu sme ovládli my a zaslúžene zvíťazili,“ povedal tréner hostí, hoci za stavu 2:2 bola fáza, keď sa zdalo, že Lipová môže dokonať obrat.

Na 2:3 priťukol Petrovi Valkovičovi v šestnástke skúsený Jozef Oškerský a lahôdkou bolo aj dlhé sólo dravého Borisa Brezovského v 66.minúte, ktoré definitívne pochovalo nádeje domácich – 2:4. „Bol to zápas v dobrom tempe s peknými gólmi. Lipová potvrdila, že je dobrým súperom, káder má stabilizovaný, vedeli sme aj o štýle hry jej tvorcu Jakuba Holíka, na čo sme sa ale pripravili. Toto víťazstvo si veľmi vážime,“ zakončil M. Reischl.

Michalček si teda viezol zo Šurianska ďalšie tri plusové body, spolu ich má v tabuľke pravdy už plus 11. V celkovom poradí má dvojbodový náskok pred druhou Salkou, ktorá zvíťazila v Čechoch 1:3 a svoju víťaznú šnúru tak natiahla už na štyri zápasy. Naopak, Lipová nevyhrala tri zápasy v rade a v tabuľke klesla na 11. miesto.

V čele poradia šiestej ligy sa rysuje minitrhák Michala a Salky, najbližšie 10. kolo pritom zavŕši prvé dve tretiny jesennej časti a ďaleko už nie je ani šláger celej jesene, ktorý sa bude hrať 1. novembra pri Žitave. Žreb 13. kola zvedie proti sebe Michal nad Žitavou a Salku.