Obaja hrali 10. kolo 10. 10., no šťastnejší boli Novozámčania - NAŠI V III. LIGE

• Uverejnené sobota, 10. október 2015, 18:37
  • Prečítané: 955x

palarikovo BaloghObaja novozámockí okresní zástupcovia odohrali 10. kolo v sobotu 10. 10. a šťastena viac priala Novozámčanom. Tí zdolali doma Veľké Ludince 3:1, kým Palárikovo prehralo rovnakým skóre v Šamoríne.

III. LIGA ZÁPAD

10. kolo:

*FKM Nové Zámky – Družstevník Veľké Ludince 3:1 (1:1), Illéš 2, Petráš (vlastný), Košút (11 m).

FKM: Rusznák – Illés, Ešek, Petráš, Bombicz, Lovska, F. Prúčny, Fehervári, Vašek, Šerednišenko, Košút (Švajda, Kling, Šušpanov). Tréner Andrej Štefanka.

V súboji 17-bodových tabuľkových susedov strieľali góly iba domáci, hoci padli až štyri a ešte 15 minút pred koncom nebolo rozhodnuté. FKM šiel pritom do vedenia už v 8.min zásluhou Illésa, lenže na konci prvej polhodinky si dal Petráš vlastenca (1:1) a začínalo sa odznova. Potom to bola bitka o každý meter ihriska, ktorú rozhodla až 75.min. Nariadenú penaltu vtedy Košút premenil, čomu predchádzalo vylúčenie Rolanda Števka. Oslabení Ludinčania už v nervóznom závere odpovedať nedokázali a v 81.min ich dorazil Illés.

*ŠTK 1914 Šamorín - OTJ Palárikovo 3:1 (2:1), Krcho.

OTJ: Sivaninec – Petrovič, Konopásek, Kubala, Kružlík, Janso, Krcho, Bočko, Sendrei, Gejdoš, Markusek (Španír, Oravec, letko). Tréner Martin Kobora.

Šamorín sa stal po víťazstve vo Veľkom Mederi ďalším z ašpirantov na najvyššie priečky, no na konci prvej polhodinky ho v 29.min šokoval pohotovou dorážkou hosťujúci Krcho – 0:1. Domáci vyhlásili najvyšší stupeň ohrozenia, pridali na agresivite a dvoma gólmi do šatne v 41. a 45.min otočili na 2:1 ešte pred prestávkou. Palárikovo sa ale nevzdávalo ani po obrátke, dlho cítilo šancu, no v 72.min ho svojim druhým gólom definitívne dorazil Kuba. Body zostali na Žitnom ostrove zaslúžene.