Prvá je už Salka, Úľany – Mužla 9:0 (!), aj Rastislavice vyhrali (vonku) - BOLI SME NA: Vlkas – Hul 2:3

• Uverejnené nedeľa, 11. október 2015, 20:10
  • Prečítané: 1637x

vlkas-hul 007Nedeľňajšie 10. kolo uzavrelo prvú tretinu súťaže a novým priebežným lídrom je Salka, ktorá doma opäť nezaváhala. Miesto jej uvoľnil Michal, pretože prvýkrát našiel premožiteľa – v Semerove. Tretí je už Hul, ktorý triumfoval v derby vo Vlkase. U súperov zbíjali ešte Lipová a aj Čechy, no výsledok kola urobili Rastislavice, ktoré vyhrali 1:4 vo Veľkom Kýre. Tie totiž v 10. kole vyhrali prvýkrát a hneď sa aj odlepili z dna, kde sa už krčí Trávnica. Po dlhom čase vyhralo aj Mojzesovo, no veľké veci sa diali na „Fegímeši“, ktorý poslal Mužlu domov s výpraskom 9:0. Doslova dostihy pokračujú medzi strelcami. Tu sú najlepší: 14 - Gabriel Tóth (SALKA), 12 - Miroslav Macek (TRÁVNICA) a Tomáš Bagala (SEMEROVO). Polovica trénerov teda naordinovala svojim víťaznú taktiku, v kole sa nezrodila ani jedna remíza.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 10. kolo:

*ŠK Vlkas – OFK Hul 2:3 (0:1), Polák, T. Slovák – Macek, Smiešny, Cvik.

ŠK: Kováčik – L. Slovák, Marián Slovák, P. Feješ, Németh, Bozáň, Polák, Horváth, T. Slovák, Mart. Slovák, Laca (Doms).

OFK: Dufek – Brezanský, Černák, Orosi, P. Zrubec, Cvik, Abrhan, Petráni, Smiešny, Lontoš, Macek (M. Zrubec, Drgoňa, Bórik).

Pred ostro sledovaným derby hovorila nielen momentálna forma, ale aj tabuľkové postavenie v prospech Hulu. Akékoľvek prognózy však boli pred zápasom zbytočné, pravé derby nemá favorita. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, domácich hnal aj vietor, no žiadnu z pološancí nedokázali dotiahnuť. Zato Hulan Macek sa najskôr dvakrát zastreľoval (32.a36.min), aby v posledných sekundách polčasu z priameho kopu vymietol šibenicu Kováčika, ktorý ani nezareagoval – 0:1. Hostia udreli v 51.min druhýkrát. To, keď na Lontošov signál z rohu na bližšiu žrď zareagoval Smiešny, ktorého hlavička skončila v sieti. Na opačnej strane chýbalo málo hlavičke Feješa po centri T. Slováka, no efektívni Hulania udreli zakrátko tretíkrát. V 56.min po rovnakom rohu na bližšiu žrď skóroval hlavou tentokrát Cvik. Až potom prišli chvíle „Valkázu“. V 68.min znížil Polák a päť minút pred koncom strelil aj kontaktný gól jeho najlepší hráč T. Slovák z pokutového kopu za zbytočný zákrok brankára Dufeka – 2:3. V záverečnej dráme mohlo byť aj vyrovnané, no L. Slovák trafil z uhla žrď. Hul vezie ďalšie body zvonku a je už tretí.

ľany - Mužla 9:0 (7:0), A. Sádovský 3, Chovanec 2, Jurčina, Horník, Kajanovič, Ma. Ostrožlík.

Kto nevidel, neuverí. Domáci, do čoho kopli, to bol gól. Navyše, hostia boli po Štúrovskom jarmoku a nevedeli sa dostať do tempa. Ich štyri dobré šance zlikvidoval výborný Kusý, zato brankári v bráne Mužle, ktorí sa vystriedali hneď traja, nechytili skoro nič. Sádovský si tak vylepšil strelecké konto, no najkrajší bol Horníkov gól do šibenice z 30 m. Tesne pred prestávkou dostal červenú kartu Teszár, už druhú v tejto sezóne.

*Svodín - lipová 4:5 (2:4), T. Árendás3, Porubszky – Opeta 2, Mrva, Holík, Gúcky.

Svodínčania doviezli bod z Rastislavíc, no proti Lipovej chceli tri. Lenže Lipovčania po domácej prehre prišli hrať futbal a už v 3.min ich poslal do vedenia Mrva. Domáci rýchlo odpovedali Porubszkym a potom prišiel uragám hostí, ktorý odštartoval gólom na 1:2 Holík. Zakrátko bolo 1:4 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Proti však bol Árendás, ktorý hetrikom vyrovnal. Svodín na šmykľavom teréne vrhol všetko do útoku, vzadu zostali iba dvaja zadáci a Lipovčania po kontre prečíslili súpera a Opeta druhým svojim gólom šesť minút pred koncom rozhodol – 4:5.

*Semerovo - Michal 5:3 (3:2), Bagala 3, Kršák2 (1 z 11 m) – Podbehlý, Reischl, Valkovič.

Papierové predpoklady hovorili v prospech prvého Michala, lenže Semerovo sa vyplo k doteraz najlepšiemu výkonu a najmä Bagala a Kršák excelovali. Po ich góloch viedli domáci v 31.min šokujúco 3:0, no líder sa spamätal v závere polčasu, keď dvomi gólmi znížil na 3:2. V zaujímavom druhom polčase bolo aj 4:3, aby v 69.min spečatil domáci triumf hlavou na 5:3 svojim tretím gólom Bagala.

*Salka - Trávnica 5:2 (2:0), G. Tóth 3, Dajcs 2 – A. Gašparík, M. Macek.

Druhý hostil predposledného a iné, ako ôsme víťazstvo si domáci ani nepripúšťali. Zápas bol ale dlho vyrovnaný a domáci zadáci mali čo robiť najmä so strelcom Trávnice Macekom. Salka mala v bráne neskúseného gólmana Bence Demendiho, zato sa osvedčila skúsená útočná dvojica G. Tóth – Dajcs. Na 2:1 znížil hneď po prestávke A. Gašparík, ktorý ale videl v 82.min červenú kartu za ostrý zákrok bez lopty. Salka nakoniec s prehľadom triumfovala a je už prvá.

*Veľký Kýr – Rastislavice 1:4 (1:3), K. Száraz – P. Vida 2, Király, Lábsky.

V tradičnom derby zápase sa „stal zázrak“ a konečne zabrali aj Rastislavice. Tie využili slabší deň domácich, ktorí dokázali odpovedať K. Szárazom iba na Királyho gól z vnútra šestnástky – 1:1. Potom sa ešte do prestávky zapísal Lábsky a hlavou aj dobre hrajúci P. Vida. Posledný tím sa dostal na koňa a aj v druhom polčase išiel za prvým víťazstvom v sezóne. Po šokujúcom výsledku 1:4 sa Slovan odlepil od dna.

*Mojzesovo – Zemné 2:1 (0:1) , Žigrai, Opát (11 m) – Cs. Szabó.

Mojzesovo potrebovalo víťazstvo ako soľ a do súpera sa pustilo od úvodného hvizdu. Lenže v prvom polčase sa nepresadilo, zato Cs. Szabó poslal do vedenia Zamné. Po obrátke domáci vystupňovali tlak a Žgrai rýchlo vyrovnal. V 77.min zahral strelec gólu hostí v pokutovom území nedovolene, dostal druhú žltú kartu a Opát penaltu premenil. Hostia v oslabení už nedokázali kontrovať a odišli naprázdno.

*ČerníkČechy 2:3 (2:2) , Pečimúth, Mat. Šulík – Čoknay, T. Dráfi, Zelovič.

V zápase tímov z hornej polovice tabuľky domáci v prvej päťminútovke premárnili dve veľké šance, čo im v konečnom účtovaní nakoniec chýbalo. Na Pečimúthov gól Čoknay odpovedal ešte do prestávky a po obrátke bola „Čaha“ už lepšia. Víťazný gól dal Zelovič štyri minúty pred koncom, no predtým sa ešte červenalo. Najskôr šiel dole Pečimúth, vzápätí po druhej žltej karte aj Pásztor. Pre nováčika je to tretia prehra v rade.