Podhájska krváca, Komjatice majú mínus 9 bodov, Union jasne - NAŠI V V. LIGE

• Uverejnené pondelok, 12. október 2015, 07:40
  • Prečítané: 1251x

bešenov-komjatice-kiko 2V sobotu Kmeťovo i Dolný Ohaj prehrali v okrese Komárno, hoci obaja po polčase viedli zhodne o gól. Obaja pritom inkasovali tretí gól z penalty. Úplne naprázdno vyšla v domácom prostredí krvácajúca Podhájska, ale aj Komjatice, ktoré majú v tabuľke pravdy už mínus deväť bodov.

V. LIGA VÝCHOD

10. kolo:

*Marcelová – Kmeťovo 3:2 (1:2), Kršák, Vanya.

Kmeťovčania doma rozdávajú a vonku berú, no po domácej prehre s Bánovom im ruže tento raz v Marcelovej nekvitli, hoci, ešte šesť minút pred koncom bolo 2:2. Nováčik totiž otočil Kršákom a gólom do šatne Vanyu (45.min) na 1:2, po obrátke držal domácich na dištanc a čo prešlo, pochytal Mráz. Marcelová predsa len vyrovnala v 76.min a keď sa už zdalo, že sa body podelia, rozhodca zapískal šesť minút pred koncom pokutový kop, ktorý Bottyán premenil.

*Activ Veľké Kosihy – Dolný Ohaj 3:1 (0:1), Pétery.

V súboji nováčikov z konca tabuľky potrebovali Dolnoohajčania dohnať domáce bezgólové zaváhanie a hlavne prerušiť sedemzápasovú šnúru bez víťazstva. To sa im nakoniec nepodarilo, no po prestávke viedli 0:1. Do vedenia ich poslal v 26.min kapitán Pétery, lenže v druhom polčase sa zaskvel strelec domácich E. Nagy. Ten svoj čistý hetrik zavŕšil v 80.min pokutovým kopom na 3:1.

*Bánov – Bešeňov 2:0 (1:0), Šimunek, Valachovič.

V ďalšom novozámockom okresnom derby zápase Bánovčania druhému Bešeňovu v úvode nič nedarovali, no vytúženého gólu sa dočkali až po polhodine hry, keď v 34.min prekonal Racka Valachovič. Poisťovací gól po obrátke dlho neprichádzal, no v 72.min sa „Kesania“ dočkali a záver si už postrážili.

*Komjatice – Kozárovce 1:2 (0:1).

Komjatičania sa tabuľkovým postavením dostali pod tlak a proti zdatnému protivníkovi veľa toho nevymysleli. Góly strieľali iba hostia, prvý dali do šatne (41.min), druhý zo šatne (48.min), ten bol ale vlastný – 1:1, no a rozhodujúci padol v 63.min . V ďalšom kole idú Komjatice k lídrovi do Okoličnej, no oveľa horšie je, že v tabuľke pravdy majú hrozivých mínus deväť bodov.

*Podhájska – Okoličná 1:6 (0:4), M. Lipták (11 m).

Posledná Podhájska minule nenastúpila na zápas a teraz hostila prvého. Po desiatich minútach prehrávala 0:3 a nakoniec dostala poltucet. Jej situácia sa zdá byť beznádejná.

*Podhájskej odrátajú 3 body.

I. LIGA ŽIEN

8. kolo:

*Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 0:5 (0:2), Psotková 2, Stankovič, Deszátová, Pálenčíková.

Favorizované hostky viedli po úvodnej desaťminútovke 0:2 a jasne navrch mali aj po zmene strán. Záverečné slovo mala striedajúca Psotková, ktorá dvomi gólmi pečatila presvedčivé víťazstvo.

*V týždne vyžrebovali 2. kolo Slovenského pohára žien. Novozámčanky boli spolu so Slovanom Bratislava ako vlaňajší finalisti do 2. kola nasadení.

ŽREB 2. KOLA SP: Spartak Trnava – FC Union Nové Zámky.
Ďalšie dvojice: Myjava - Žilina, NMŠK Bratislava - Bardejov, Bánovce n/B - Slovan Bratislava.

Zápasy odohrajú jednokolovo u nižšie postaveného v tabuľke zo súťažného ročníka 2014/15, hracím dňom je 18. október.