DERBY SUSEDOV - Vlkas smúti, body vezie Hul. Ten je už tretí

• Uverejnené pondelok, 12. október 2015, 17:36
  • Prečítané: 1156x

vlkas-hul 008V derby na „Valkáze“ išlo o susedskú prestíž, ale hlavne o body. Rivali pritom zažili úplne odlišný vstup do súťaže. Kým Hulania mali po prvých troch kolách plný počet bodov, Vlkas ich získal v prvých šiestich iba dva!

Aj pohľad na tabuľku pravdy pred vzájomným zápasom favorizoval Hul, ktorý mal po deviatom kole tri plusové body, Vlkas sedem mínusových. Nakoniec, v celkovej tabuľke delilo Hul od tretieho miesta iba horšie skóre s Černíkom, kým Vlkas bol štvrtý od konca. Predzápasové prognózy však boli celkom zbytočné, pravé derby nemá favorita.

Zápas 10. kola šiestej ligy ObFZ Nové Zámky ŠK Vlkas – OFK Hul skončil výsledkom 2:3, po polčase 0:1. Domáci, hnaní vetrom, sa v prvom dejstve viackrát usadili na polovici Hulu, no z náznakov šancí a ani z niekoľkých štandardiek nevyťažili nič. Naopak, v poslednej minúte inkasovali tvrdý úder. Strelec Boris Macek svojim ôsmym gólom v sezóne vymietol z priameho kopu z 20 m pavučinu Kováčikovej brány – 0:1.

„V prvom polčase sme boli, podľa mňa, lepší. Mali sme veľa štandardiek, rohov, no nič sme nevyužili. Potom nás súper práve v tomto predčil a prišli aj góly,“ hovorí 33-ročný stredopoliar ŠK Vlkas Tomáš Slovák, ktorý hral pred časom postupne aj za Nové Zámky, Vráble, Komárno, Šurany či Hurbanovo. „Po prestávke sme nezachytili nástup Hulu, v priebehu piatich minút nám dali po dvoch rohoch hlavou ďalšie dva góly.“ Do konca chýbala ešte vyše polhodina hry, lenže stav 0:3 neveštil pre domácich nič dobré. Navyše, skúsení Hulania už boli na koni a hrali dobre.

Vlkas ale predsa len dokázal zápas zdramatizovať. Letná posila Miroslav Polák strelila gól a najlepší z domácich Tomáš Slovák päť minút pred koncom z penalty znížil na 2:3. „Potom sme mohli ešte aj vyrovnať, no Lukáš Slovák trafil tyčku. Chýbalo nám trochu šťastia,“ pridal pohľad Tomáš, ktorý zaznamenal v desiatich kolách sedem gólov.

O prepojenosti blízkych obcí svedčí i to, že napríklad Tomáš Slovák má korene v Huli po otcovi Jánovi Slovákovi, ktorý bol pred rokmi aj hráčom Elektrosvitu Nové Zámky, naposledy viedol ako tréner Trávnicu, predtým Vlkas, Komjatice či Veľké Lovce.

Druhá najmenšia obec šiestej ligy mala katastrofálny úvod sezóny. Vlkas prvýkrát vyhral až v siedmom kole doma so Semerovom (3:1), pred desiatym kolom sa však ešte zmobilizoval. Od začiatku nastúpila aj septembrová posila z treťoligových Vrábel Peter Feješ, ktorý má korene po otcovi zasa vo Vlkase. Tento 24-ročný Vrábľan bol aj vo ViOne Zlaté Moravce, hral tiež za Dvory nad Žitavou a do Vlkasu sa prišiel rozohrať po zranení. Proti Hulu hral v prvom polčase pravého záložníka, kde bol málo využitý. Po prestávke sa pohyboval na hrote, dostal sa do niekoľkých sľubných situácií, no Marcela Dufeka sa mu prekonať nepodarilo ani raz.

Hul vo víťaznom derby zápase potvrdil svoju tohtosezónnu silu, po Rastislaviciach (0:1) a Černíku (0:1) je Vlkas (2:3) jeho tretím plným bodovým úlovkom na ihriskách súperov. V tabuľke je už tretí s trojbodovou stratou na prvú Salku, najbližšie má doma ďalšieho suseda Úľany a v zostávajúcich piatich jesenných kolách hrá trikrát doma.