Po nádejnom úvode hladká domáca prehra - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené sobota, 17. október 2015, 08:12
  • Prečítané: 931x

mfk tupperware vašek 1V domácej premiére novej sezóny hostili Novozámčania skúsenejšiu Žilinu, ktorej po nádejnom úvode napokon hladko podľahli.

FUTSAL

Extraliga

2. kolo:

*MFK Tupperware Nové Zámky – Makroteam Žilina 4:9 (3:5), Vašek 2, Oršolík, Gál.

MFK: Sládeček – Oršolík, Máté, Gál, Gašparík, Vašek, Homola, Orémusz, Gedai. Tréner Peter Buranský.

Novozámčania lepšie začať ani nemohli. V 5.min viedli po góloch Vašeka a Oršolíka 2:0. Nádejný stav svietil na tabuli ešte v 11.min po Gálovej presnej koncovke na 3:1, lenže potom prišli chvíle skúsenejších Žilinčanov, ktorí v priebehu štyroch minút otočili na 3:4. V 18.min prišiel Gálov vlastenec (3:5) a päť minút po obrátke položil domácich mladíkov na lopatka Baláž gólom na trojgólový rozdiel -3:6. MFK začali ubúdať sily a hostia si viezli presvedčivé víťazstvo. O nápravu sa Novozámčania pokúsia najbližšie na palubovke bratislavských „telocvikárov“.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Vďaka neskúsenosti nášho mladého mužstva sme sa za stavu 3:1 nevyhli hrúbkam, ktoré nás o toto vedenie pripravili. Točili sme len šesť-sedem hráčov, ktorým postupne dochádzali sily. Strata troch bodov určite mrzí, no pri našej súčasnej filozofii je iba druhoradá. Staviame na mladých hráčoch, od ktorých budeme výsledky očakávať o čosi neskôr.“

Tabuľka: futbalnet.sk