Michal z 0:3 na 5:3, Černík „sa vracia“, Lipová vyprášila Kýr, derby pre Úľany - BOLI SME NA: Lipová – Veľký Kýr 5:0

• Uverejnené nedeľa, 18. október 2015, 19:32
  • Prečítané: 1803x

lipova -v.kyr 016Nedeľňajším 11. kolom vstúpila súťaž do poslednej tretiny jesennej časti a v čele poradia zostala Salka, ktorá s prehľadom uhrala tri body v Rastislaviciach. Naplno zabodoval aj druhý Michal, no ten musel otáčať z polčasových 0:3 (!). Premiéra dokonale vyšla novej trénerskej dvojici Uher – Kanás, keď Černík zvíťazil v Trávnici a tá zostala na dne poradia. Bod vezie Semerovo z Mužle, no prekvapenie kola sa zrodilo v susedskom derby Hul – Úľany (1:3), čím „Fegímeš“ – ktorý predtým vyhral 9:0 - poskočil už na deviate miesto. Druhým víťazstvom v rade si polepšila aj Lipová, ktorá vyprášila Veľký Kýr 5:0. Medzi strelcami je v trháku Gábor Tóth zo Salky, ktorý má už náskok štyroch gólov.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 11. kolo:

*OŠK Lipová – FC Veľký Kýr 5:0 (2:0), Mokráš 2, Gúcky, Kollár, Holík.

OŠK: Pilek – M. Dikasz, Sovič, Klimek, Kollár, Poláček, Gúcky, Holík, Mokráš, Mrva, Opeta (Harmata, Kocian, Kecskés).

FC: Géci – T. Lukáč, K. Száraz, Marek Száraz, Raučina, Vavrovič, Šándor, Chrenko, Balog, Csepedi, J. Száraz (A. Lukáč, Slovák).

Mužstvá zo stredu tabuľky nastupovali v odlišnom rozpoložení. Kým domácu Lipovú posmeľovalo víťazstvo vo Svodíne, Kýrania mali za sebou domácu prehru s Rastislavicami. Ozdobou zápasu bola akcia z 2.min. Na jej začiatku i konci bol Mokráš, ktorý svoje dlhé sólo pomedzi prizerajúcich sa Kýranov zakončil parádnym gólom – 1:0. Bielo-zelení mali vyrovnanie na hlave T. Lukáča, no ten mieril v 10.min vo veľkej šanci nad. Hostia sa pokúšali o streľbu z väčších vzdialeností, ako sa to robí im však predviedol najlepší hráč prvého polčasu Mokráš v 29.min po priťuknutí Holíka (2:0). Domáci ovládli dianie, no Opeta zahodil tutovku. Na opačnej strane išla tesne nad zdravá strela Mar. Száraza. Po obrátke to bol už koncert Lipovej, Gúcky vymietol vinkel, Kollárovu bežnú strelu z diaľky pustil Géci, no a dielo dokonal tri minúty pred koncom hlavou po rohu Holík. Jediným kazom inak férového duelu bol nešetrný zákrok hosťujúceho Raučinu v 65.min, po ktorom sa strhla menšia mela. Rozhodca pritom udelil vinníkovi iba žltú kartu.

*Hul - Úľany 1:3 (0:1), Smiešny – Supek, Matej Ostrožlík, Martin Ostrožlík.

V susedskom derby zápase bol jasným favoritom tretí Hul, lenže „Fegímeš“ pôsobil od začiatku živším dojmom. V 45.min dostal dlhú prihrávku Supek, domáci obranca loptu nezachytil, Supek išiel sám a Dufeka prekonal – 0:1. Gól do šatne hosťom pomohol a po hodine hry strelili dva zlepené góly dvaja Ostrožlíkovci (0:3) a bolo prakticky rozhodnuté o prekvapení kola.

*Mužla - Semerovo 1:1 (1:0), Franta – Šemelák.

Semerovo prišlo k Dunaju so skalpom vedúceho Michala a naprázdno neodchádzalo. V prvom polčase boli ale aktívnejší domáci, no tých opustila šťastena a svoje šance nevyužili. Až na 24.min, keď po štandardnej situácii rozvlnil sieť hlavou skúsený Franta. Po obrátke však prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa dočkali v 69.min, keď sa zapísal striedajúci 39-ročný Šemelák – 1.1. Mužla sa ešte snažila o víťazný gól, no jej ofenzíva je jalová.

*Čechy - Mojzesovo 1:0 (1:0), Kolarovič.

Tabuľkové postavenie stavalo do role favorita domácu „Čahu“ a prvý polčas bola aj aktívnejšia. V 22.min sa po centri presadil hlavou Kolarovič (1:0), no o výsledku ešte rozhodnuté nebolo. Po hodine hry sa totiž stále viac dostávali k slovu hostia, ktorí mali vyrovnanie na hlave desať minút pred koncom po rohu, no Nagy loptu vyškriabal na ďalší roh. Body tak zostali doma.

*Zemné - vlkas 2:1 (0:0), Bernáth ml., Solčan – Marián Slovák.

„Slovákovci“ naposledy vyšli naprázdno na vlastnej pôde, no v Zemnom pôsobili najmä v prvom polčase dobrým dojmom. Patový stav držali vyše hodiny hry, až v 67.min otvoril gólový účet domáci Bernáth ml. V 80.min však Marián Slovák priamo z rohu vyrovnal a začínalo sa odznova. Domáci potom vrhli všetko do útoku a dve minúty pred koncom sa stal hrdinom Solčan, ktorý hlavou rozhodol o výsledku.

*rastislavice – salka 2:4 (2:4), Almaši, Lábsky – G. Tóth 2, Dajcs, Gyetven.

Rastislavice boli síce posmelené premiérovým víťazstvom, lenže ich 8-gólová ofenzíva nedávala pred 28-gólovou Salky veľké šance na ďalší úspech. Hoci dali domáci tentokrát lídrovi dva góly a dvakrát vyrovnali, za stavu 2:2 sa prejavila kvalita Salky. Tri minúty pred prestávkou si posunul loptu v rohu šestnástky Dajcs a k bližšej žrdi poslal svojich opäť do vedenia – 2:3. Ešte pred prestávkou druhým gólom do šatne prakticky rozhodol Gyetven. Po prestávke sa viac kartovalo, ako hralo a líder si odviezol, po čo prišiel.

*trávnica - Černík 2:3 (1:0), Očkaj (vlastný), M. Gašparík – Kuruc, Soboňa, E. Dikasz.

Černíčania sa po odstúpení trénera dávali v týždni dokopy a u posledného cítili šancu na pretrhnutie trojzápasovej šnúry bez bodu. Avšak Trávnica nechcela zostať na poslednom mieste a v závere polčau sa dostala do vedenia po vlastnom góle Očkaja. Černíkom neotriasol ani gól do šatne a v priebehu siedmich minút otočili troma gólmi vývoj úplne naruby – 1:3 (58.min). Domáci sa ako-tak spamätali, no dokázali už iba znížiť na konečných 2:3.

*michal - svodín 5:3 (0:3), Valkovič 3, Supek 2 - B. Kanyicska, E. Barna, Szombat.

„Michalček“ prišiel – len po druhýkrát – o prvú priečku, a ak sa chcel pokúsiť o rýchly návrat na výslnie, musel hrať jedine na víťazstvo. Lenže Svodín začal výborne, domácich zaskočil a v 24.mim svietilo hrozivých 0:3. Neuveriteľný zápas pokračoval po obrátke veľkým obratom. Michal zmenil rozostavenie a hlavne prístup a hneď v úvode strelil aj dva góly – 2:3. Najmä Valkovič so Supekom boli nezadržateľní a medzi 71.a77. minútou troma gólmi dokonali dielo – 5:3.

ZOSTAVA 11. KOLA:

M. Dufek (HUL) – M. Supek (MICHAL), H. Blaško (TRÁVNICA), P. Kolarovič (ČECHY), V. Solčan (ZEMNÉ), S. Klein (ČERNÍK), N. Mokráš (LIPOVÁ), P. Poláček (LIPOVÁ), L. Kanás (ČERNÍK), G. Dajcs (SALKA), P. Valkovič (MICHAL).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 11. KOLE VI. LIGY:

16 - Gábor Tóth (SALKA), 12 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), Tomáš Bagala (SEMEROVO), 11 – Peter Valkovič (MICHAL), Gabriel Dajcs (SALKA), 10 - Andrej Sádovský (ÚĽANY), 8 - Dominik Podbehlý (MICHAL), Boris Macek (HUL), Tomáš Árendás (SVODÍN).

(RED)

Na snímke:

V 65. minúte zápasu Lipová – Veľký Kýr sa po nešetrnom zákroku Raučinu strhla medzi hráčmi menšia mela. Foto md

Futbalový návrat k zápasu Lipová – Veľký Kýr.