Nové Zámky prehrali doma, Palárikovo je posledné - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené sobota, 24. október 2015, 17:14
  • Prečítané: 1154x

fkm ešek 4Pre našich okresných zástupcov to bola čierna sobota. Z Nových Zámkov si viezli vôbec prvé víťazstvo v súťaži Dubničania, Palárikovo prehralo v Komárne šiesty zápas v rade a kleslo sa samé dno tabuľky.

III. LIGA ZÁPAD

12. kolo:

*FKM Nové Zámky – MFK Dubnica nad Váhom 0:1 (0:0).

FKM: Rusznák – Illés, Ešek, Petráš, Bombicz, Lovska, Kling, Fehervári, Prúčný, Šušpanov, Košút (Švajda, Čeredničenko, Vašek). Tréner Andrej Štefanka.

Skúsenejší Novozámčania boli proti mladučkým Považanom, ktorí ešte nemali na svojom konte ani jedno víťazstvo, favoritom, lenže celý prvý polčas nedokázali prekonať 18-ročného Digaňu. Desať minút po prestávke dokonca Rusznák inkasoval od Štefulu (0:1) a na kopačky domácich sa vkradla nervozita. Do konca zápasu sa už neudialo nič podstatné a Dubnica sa tešila z nečakaných troch bodov.

*KFC Komárno - OTJ Palárikovo 3:1 (1:0), Szánto, Adámik (11 m), Zvoncsár – Petrovič.

OTJ: Sivaninec – Petrovič, Konopásek, Kubala, Letko, Farkaš, Janso, Krcho, Bočko, Sendrei, Španír (Markusek, Kružlík, Oravec). Tréner Martin Kobora.

ČK: Konopásek (69.min).

Susedia zo samého konca tabuľky si to rozdali pri sútoku Váhu a Dunaja a lepšie začali domáci, ktorí šli do vedenia už v 12.min Szántom. Potom to bol zväčša medzišestnástkový futbal s náznakmi šancí na oboch stranách. Palárikovo neskladalo zbrane a v 65.min po centri sprava a predĺžení Krcha dorazil zblízka loptu do siete Petrovič – 1:1. Už o štyri minúty však Adámik z pokutového kopu za faul Konopáska (ČK) rozjasal opäť domácich, ktorí ešte Zvoncsárom v 73.min v presile pridali poistku.