MFK Tupperware odštartoval play out presvedčivým víťazstvom - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené sobota, 12. marec 2016, 07:40
  • Prečítané: 831x

amfk 1111Novozámčania odštartovali play out piatkovým presvedčivým víťazstvom s bratislavskými Gurmánmi a v skupine o záchranu sa usadili na čele poradia.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

SKUPINA O ZÁCHRANU

1. kolo:

*MFK Tupperware Nové Zámky – Gurmáni Bratislava 7:3 (3:1), Gašparík ml. 3, Máté 2, Letko, Fiala.

MFK TUPERWARE: Sládeček – Adámik, Fiala, Gašparík ml., Molda, Letko, Kanás, Kosztolányi, Máté, Hatala, P. Nagy. Tréner Peter Buranský.

V 1. kole nadstavbovej časti skupiny o záchranu hostil MFK Tupperware bratislavských Gurmánov, s ktorými na vlastnej palubovke ešte nebodovali. Aj preto bolo v úvodných minútach cítiť napätie, no iba do 8.min, kedy otvoril skóre Máté. O štyri minúty zvýšil na 2:0 Gašparík ml. a hoci hostia dve minúty pred prestávkou dosiahli kontaktný gól, Máté ešte v tej istej minúte kontroval – 3:1. Gurmáni sa predsa len dostali k slovu ešte raz (3:2), no ďalšie tri góly Novozámčanov definitívne rozhodli o výsledku.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Vstúpiť do nadstavby dobrým výsledkom bolo pre nás veľmi dôležité, aj preto sme radi, že aj napriek absencii niektorých hráčov sme tento duel dotiahli do víťazného konca. V zápase sme mali prevahu, no súper húževnato bránil a chvíľu nám trvalo, kým sme si dokázali vypracovať bezpečný náskok. Ten sme však v závere ešte prikrášlili dvoma premenenými desinami, myslím, že víťazstvo je zaslúžené."