Tento piatok sa dohrá prvé jarné kolo, v Semerove líder - KAM ZA FUTBALOM

• Uverejnené utorok, 22. marec 2016, 09:06
  • Prečítané: 1331x

3 michal - vlkasV „okrese“ sa bude hrať futbal aj najbližší piatok. Diváci uvidia tri zápasy 16. kola šiestej ligy, ktoré sa 6. marca kvôli nespôsobilým terénom nehrali. Súboj v Trávnici začína už o 14.30 h, v Semerove a v Čechách je výkop o 15. hodine.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY – dohrávky 16. kola (piatok 25. marca):

*Trávnica (13.) – Hul (9.), rozhoduje Polena (hrá sa o 14.30 h).

Trávnica môže byť šťukou jari, čo naznačila v prvých dvoch jarných majstrákoch. Víťazstvami v Zemnom (0:6) a doma s FK Čechy (3:0) sa predrala z predposledného jesenného miesta zatiaľ na 13. a to nemusí byť všetko. Ak v piatok zvládne doma aj tretiu jarnú prekážku – Hul – pôjde ešte vyššie. Naopak, jej najbližší súper v tabuľke zatiaľ iba padá, no Hulania (kvôli zlým terénom) odohrali doteraz iba jeden zápas, ktorý prehrali v Lipovej (2:0). Na „Malomsegu“ navyše prišli – pre tresty - o dvoch hráčov základnej zostavy. Kapitán Jozef Brezanský dostal za protesty po góle na 2:0 červenú kartu, kým novic v tíme OFK Mário Baláž – ktorý pred časom hájil aj farby Lipovej – išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte tiež po spomínanom góle. V 1. kole sezóny bolo na Huli 5:3 pre domácich (...po bezgólovom polčase), no v piatok to bude na „Fíši“ zaiste iný zápas, na ktorý budú zvedaví vyznávači okresného futbalu aj z okolia.

*Semerovo (10.) – Salka (1.), rozhoduje Labai (hrá sa o 15.00 h).

Do Semerova príde prvá Salka - čo sa od 6. marca, kedy sa malo pôvodne hrať, nemení, zmenila sa však situácia domácich, ktorí si odvtedy poriadne polepšili. Semerovčania nielenže vyhrali domáci zápas s obávaným Černíkom (2:1), ale všetky body získali ešte predtým aj v susedných Čechách, kde zvíťazili šokujúco 1:4, po patovom polčase 1:1. Proti Černíku bolo mužstvo mimoriadne efektívne, pričom z minima šancí jej strelci vyťažili maximum, no Semerovo sa mohlo konečne oprieť aj o brankára, keď Radek Mokráš Černíčanov doslova vychytal. Líder potvrdil svoje kvality zase víťazstvom 0:2 na „Černoku“, v minulom kole sa strelecky trochu trápil doma s Mojzesovom (1:0), keď ešte nenastúpil po zranení od začiatku zápasu strelec Gábor Tóth a Gabriel Dajcs je zase vyradený na dlhšie po zranení v Černíku. Svoje môže zohrať domáce prostredie aj bojovnosť Semerovčanov, každopádne však, favoritom sú Salčania.

*Čechy (8.) – Zemné (3.), rozhoduje Sklenár (hrá sa o 15.00 h).

Na „Čahe“ to mal byť v prvom jarnom kole priamy súboj o bronzový stupienok, odvtedy však Čechy nezabodovali. Pripísali si dve trojgólové prehry, doma so Semerovom 1:4 a v Trávnici 3:0, hoci neboli o veľa horším mužstvom. Zemné najskôr vybuchlo doma s Trávnicou (0:6), aby v minulom kole vyhralo 0:3 v Rastislaviciach. Češania sa budú chcieť vrátiť na stratené pozície v tabuľke, no svoje bronzové ambície má „Szímö“, ktoré – navyše – nevie zabudnúť na „krádež“ z augustového 1. kola, keď viedlo doma s Čechami ešte osem minút pred koncom 2:0, aby nakoniec prehralo 2:3. Zemnému by sa po chorobe mali do zostavy vrátiť Daniel Dobrý aj Marcel Gašparík, lenže zabrať potrebujú aj Čechy, ktorým v piatok pôjde vôbec o prvé jarné body.