Kýr dostal doma poltucet, šesťbodový duel pre Vlkas, Čechy nešli do Salky - BOLI SME NA: Černík – Zemné 1:1 +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 01. máj 2016, 21:18
  • Prečítané: 1764x

černik - zemne 030V sobotu sa hrali hneď tri zápasy 24. kola a vo všetkých troch zostali body doma. V šesťbodovom zápase zvíťazil rozdielom triedy posledný Vlkas s Mužlou a preskočil ju v tabuľke, Svodín otočil zápas s Rastislavicami a polepšilo si aj Semerovo, ktoré zdolalo Úľany. V nedeľu potom prehral druhý Michal doma s Lipovou dokonca rozdielom triedy, Černík si podelil body so Zemným a Mojzesovo zvládlo domáci duel s Hulom hokejovo 5:3, pričom viedlo už 5:0. Pozornosť sa sústredila aj do Veľkého Kýra, kde hrala Trávnica, ktorá posledný tím súťaže vôbec nešetrila a nasúkala mu rovný poltucet. Čechy na zápas do Salky ani nevycestovali a s najväčšou pravdepodobnosťou ho prehrajú 3:0 kontumačne. Strelcom kola sa stal štvorgólový Marek Máčovský z Vlkasu.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 24. kolo:

*1.FC Černík – AGRO Zemné 1:1 (0:1), Kanás – Vanya.

1.FC: Sivaninec – Adamik, Andrášik, Očkaj, Klein, Lauro, Jesenič, Kanás, Chomiščák, Mat. Šulík, Pečimúth (Soboňa, A. Šebík, Kuruc).

AGRO: Szalai – Solčan, Gogola, Kantár, Kocsis, Já. Salay, Vanya, Szabó, M. Gašparík, Dobrý, Sebestyéni (Kosztolányi, Kádár, Jo. Salay).

I keď Zemné naposledy prehralo doma s prvým a Černíčania doviezli všetky body zvonku, čakal sa vyrovnaný zápas. V obojstranne opatrnom úvode sa súperi prísne strážili a prvých 25 minút nikto ani len neohrozil súperovho brankára. Až potom sa dostal do šance Dobrý a tá stála zato. Sivaninec si s ňou však bravúrne poradil a hostia kopali iba roh. Na opačnej strane vyslal tiahly priamy kop na Szalaia Kanás, to však bolo z veľkej vzdialenosti. Päť minút pred prestávkou kopal priamy kop zo 17 m Vanya, ktorý nedal Sivanincovi umiestnenou strelou po zemi k žrdi šancu – 0:1. Zemné ťažilo z výškovej prevahy, druhý polčas ale začali aktívnejšie domáci. Ich hre chýbala finalizácia, no v 76.min sa predsa len dočkali, keď parádnym „angličákom“ vyrovnal Kanás. Potom sa párkrát aj zaiskrilo a doma mohli nakoniec zostať všetky body. To by však musel už v nadstavenom čase prekonať Szalaia v dobrej šanci striedajúci Kuruc.

*Michal – Lipová 0:3 (0:1), Mokráš 2, Holík.

Pri Žitave išlo obom hlavne o napravenie si reputácie z predchádzajúceho kola, no lepšie sa to podarilo Lipovčanom, ktorým vyhovoval súper, čo chcel hrať futbal. Hostia boli oveľa efektívnejší, do vedenia ich poslal v 23.min Holík, ktorý dorazil loptu za chrbát Molnára po strele Mokráša. Na 0:2 zvýšil v 53.min exportnou šibenicou z 25 m Mokráš a ten istý hráč pečatil výsledok po úniku minútu pred koncom, v čase keď tlačili Michalčania.

*Mojzesovo – Hul 5:3 (4:0), M. Hoppan 3, V. Mikulec, Kozár – Orosi (11 m), Horák, Lontoš.

Rivalov z dolnej polovice tabuľky delili štyri priečky a len dva body, tak potrebovali bodovať obaja. Prvú šancu mali síce hostia, do vedenia však šli v 13.min Mojzesovčania po náhodnom góle M. Hoppana, do ktorého nastrelil nešťastne loptu brankár Dufek. Domáci boli aktívnejší, ovládli dianie na ihrisku a do 25.min viedli už 3:0. V poslednej minúte prvého polčasu pridal M. Hoppan po peknej kombinačnej akcii ešte jeden gól a v 57.min ďalší – 5:0. O výsledku bolo rozhodnuté a prišlo poľavenie, čo využili Hulania, keď tromi gólmi aspoň zmiernili prehru.

*Veľký Kýr – Trávnica 0:6 (0:2), Kanás, Gál, Šebík, Galbavý, Macek, vlastný (Bubla).

Väčšia ofenzívna kvalita bola na strane hostí a tá sa aj prejavila. Trávnica šla do vedenia v 13.min, keď zužitkoval brejkovú akciu Šebíka Kanás, ktorý obstrelil Géciho. V 31.min si dal vlastný gól Bubla a tesne po prestávke prišli ďalšie dva zlepené knokauty od hostí – 0:4. Kýrania za hrozivého stavu nedokázali gólom odpovedať ani raz a v ich sieti skončil nakoniec rovný poltucet. Úplne rovnaký výsledok dosiahli „Fíšania“ aj v prvom jarnom majstráku v Zemnom.

*Vlkas – Mužla 5:1 (2:0), Máčovský 4 (4. z 11 m), L. Slovák – Mészáros.

V šesťbodovom zápase „kto z koho“ sa stretli mužstvá z konca tabuľky, ktoré delili iba tri body. Skóre otvoril už v 4.min hlavou Máčovský a domáci sa dostali na koňa. Ten istý hráč pridal päť minút pred prestávkou poistku (2:0), lenže Mužla stále „žila“ a Mészáros strelil sedem minút po prestávke kontaktný gól na 2:1. O všetkom potom rozhodli rozbehnutí domáci tromi gólmi v priebehu šiestich minút a o víťazovi už nebolo pochýb. V zápase sa blysol štyrmi gólmi Máčovský.

*Svodín – Rastislavice 5:3 (1:1), Árendás 2, Nothart (11 m), D. Kanyicska, Elzer – Almaši, P. Kuzma, Arpáš.

V súboji tímov z opačných pólov tabuľky boli papierovým favoritom domáci, čo však na ihrisku nebolo jasne vidieť vyše hodiny hry. Hostia hrali na rýchle brejky do odkrytej obrany a dvakrát v zápase viedli. V 14.min ich prvýkrát poslal do vedenia Almaši, no Árendás o dve minúty vyrovnal. V 63.min viedli Rastislavice zásluhou P. Kuzmu druhý raz (1:2), ale o päť minút vyrovnal znova Árendás. Svodínčanov dostal do vedenia 3:2 z pokutového kopu striedajúci Nothart v 74.min a potom už ovládli hru domáci. Zakrátko zvýšil D. Kanyicska a hosťom, ktorí prišli bez náhradníkov, dochádzali v závere sily. Päť minút pred koncom Arpáš i tak ešte znížil na 4:3, no posledné slovo mal z priameho kopu Elzer.

*Semerovo – Úľany 3:1 (1:0), Kršák 2 (2. z 11 m), Habrman – Merva.

Semerovo si tretiu domácu prehru v rade dovoliť nemohlo, navyše, potrebovalo potvrdiť tri body dovezené zvonku. Domácich poslal do vedenia po polhodine hry a akcii Habrmana skúsený Kršák, no poisťovací gól dlho neprichádzal. Až v 64.min ho dal do odkrytej brány pohotový Habrman, lenže o tri minúty dosiahli kontaktný gól hostia Mervom – 2:1. Za ďalšie tri minúty však zvýšil opäť na dvojgólový rozdiel z penalty Kršák a Úľany sa už do konca zápasu nedokázali vyburcovať k väčšej aktivite.

*Salka – Čechy – nehralo sa.

Češania na zápas nenastúpili (informovali o tom už v predstihu) a s najväčšou pravdepodobnosťou prehrajú 3:0 kontumačne. Po jeseni štvrté Čechy získali v ôsmich kolách jarnej časti iba dva body (ako jediné na jar nezvíťazili), v predchádzajúcom kole prehrali doma s posledným Veľkým Kýrom (3:5), predtým vo Svodíne 11:1 a ich postavenie sa zhoršuje. Otázkou týždňa bude, či dá najmenšia dedina v súťaži opäť dokopy svoj tím legionárov na najbližší zápas doma s Černíkom.

ZOSTAVA 24. KOLA:

Š. Sivaninec (Černík) – M. Dikasz (Lipová), T. Vanya (Zemné), M. Kiripolský (Trávnica), D. Kanyicska (Svodín), A. Gašparík (Trávnica), M. Opát (Mojzesovo), F. Kršák (Semerovo), M. Hoppan (Mojzesovo), M. Habrman (Semerovo), M. Máčovský (Vlkas).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 24. KOLE:

28 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 26 – Gábor Tóth (SALKA), 19 - Tomáš Árendás (SVODÍN), 16 - Tomáš Bagala (SEMEROVO), 15 - Michael Nothart (SVODÍN), 14 - Andrej Sádovský (ÚĽANY), Peter Valkovič (MICHAL), 13 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Gabriel Dajcs (SALKA), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), 12 – Samuel Supek (ÚĽANY), Boris Macek (HUL/MICHAL).

(MD)

Na úvodnej snímke:

V zápase Černík – Zemné sa po remíze 1:1 body delili.

černik - zemne 001

V prestávke zápasu Černík - Zemné sa na hracej ploche objavil takýto transparent.

černik - zemne 004

...a najlepší strelec Černíka Mário Pečimúth takto požiadal svoju vyvolenú o ruku.