Stredajšie kolo: FKM v tabuľke poskočil, Palárikovo vezie plusový bod - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené štvrtok, 12. máj 2016, 07:53
  • Prečítané: 810x

a-vrable - fkm m.pecho 4-fehergáriSedemnásťčlenná súťaž pokračuje rýchlym tempom a kompletné 28. kolo sa hralo v stredu. Nové Zámky hostili tabuľkového suseda z Galanty, ktorého po tesnom víťazstve aj preskočili. Palárikovčania cestovali až do Lednických Rovní, kde v pozliepanej zostave hrdinsky vybojovali bod.

TIPOS III. LIGA ZSFZ

Stredajšie 28. kolo:

*FKM NovÉ Zámky – Slovan Galanta 3:2 (1:1), Tokar, Fehervári, vlastný (Eliáš).

FKM: Dovičovič – Poluch, Ešek, Tokar, Petráš, Illés, Fehervári, Kurej, Lovska, Košút, Kráľ (Bombicz, Vašek, Prúčny). Tréner Nikola Bukovič.

Miernym favoritom boli na vlastnom trávniku Novozámčania, ktorí neprehrali šesť predchádzajúcich zápasov. Po úvodnom oťukávaní udreli ako prví v 27.min hostia Jakubjakom, ktorý už hral krátko aj za FKM. Neubehlo ani päť minút a sviatočný strelec Tokar vyrovnal. Desať minút po prestávke sa behaví zverenci Tibora Meszlényiho dostali do vedenia aj druhý raz, no Feherbári v 35.min kontroval – 2:2. Bojovne hrajúci domáci išli za svojim cieľom a v 76.min sa radovali po vlastnom góle Eliáša na 3:2. Novozámčania natiahli svoju sériu bez prehry už na sedem zápasov.

*ŠK Lr Crystal Lednické Rovne - Otj Palárikovo 2:2 (2:2), Zvoncsár, Hausleitner.

OTJ: Španír – Sipos, Petrovič, Farkaš, Kutiš, Janso, Frišo, Zvončár, Švajlen, Gejdoš, Hausleitner. Tréner Attila Czuczor.

Posledné Palárikovo na jar ešte nevyhralo a v strede týždňa cestovalo na horné Považie v okýptenej zostave, pričom do brány sa postavil útočník Španír a celých 90 minút odohralo bez jediného striedania. V 20.min využili domáci výhodu pokutového kopu a keď v 34. zvýšili na 2:0, s posledným mužstvom tabuľky to nevyzeralo dobre. Lenže o minútu dokázal technický Zvoncsár znížiť a mladík Hausleitner dve minúty pred prestávkou gólom do šatne dokonca vyrovnal. Po obrátke dochádzali hosťom sily, no hrdinským výkonom a zubami-nechtami remízu udržali až do záverečného hvizdu.