Čechy na jar: z 11 kôl len 2 body, Michal nenastúpil (!), Veľký Kýr doma 0:5 - VI. LIGA OBFZ

• Uverejnené nedeľa, 15. máj 2016, 21:05
  • Prečítané: 2372x

a-travnica - salka 2Víťazstvom nad Rastislavicami urobila Salka ďalší krok na ceste za okresným titulom, kým druhý Michal nenastúpil na zápas vo Svodíne (!) a s najväčšou pravdepodobnosťou prehrá kontumačne. Zemné prehralo vysoko 4:1 vo Vlkase, Černík si na hody podelil body s Trávnicou, no a Lipová vyhrala hladko 0:5 v potápajúcom sa Veľkom Kýre. Úľany rozhodli o víťazstve v susedskom derby s Hulom v nadstavenom čase, Semerovo si poradilo s Mužlou 3:0 a rovnakým výsledkom aj Mojzesovo s Čechami, ktoré získali v 11 jarných kolách iba dva body. V poradí najlepších strelcov sa vrátil na trón Gábor Tóth zo Salky.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 26. kolo:

*Salka – Rastislavice 2:0 (2:0), G. Tóth 2.

V zápase mužstiev z opačných pólov tabuľky boli jasným favoritom domáci, ktorí majú namierené do krajskej súťaže, kým Rastislavice hrajú o záchranu. Zásluhou oboch to však bol dobrý zápas. Salka postavila aj troch dorastencov, ktorí vôbec nesklamali. Do vedenia ju poslal v 18.min volejom z otočka kanonier G. Tóth, ktorý pridal v 42.min aj poistku do odkrytej brány, keď ho ideálne uvoľnil mladík Gálik.

*Vlkas – Zemné 4:1 (1:1), M. Slovák, Máčovský (11 m), Tvrdoň, T. Slovák – M. Gašparík.

Predposledný Vlkas narazil na tretie Zemné, no v zápase tímov z opačných koncov tabuľky boli viac hladní po víťazstve domáci, ktorí túžia zostať v „okrese“. Prvý polčas bol vyrovnaný a šance sa rodili na oboch stranách. Prvú premenil v 11.min M. Slovák, no M. Gašparík v 30. vyrovnal dorážkou po dobre kopnutom priamom kope. Niekoľko šancí Zemného zlikvidoval Kováčik a zlom nastal po hodine hry, keď po faule dostal červenú kartu Já. Salay a Máčovský jedenástku premenil – 2:1. Domáci dostali krídla a napokon vyhrali trojgólovým rozdielom.

*Černík – Trávnica 0:0

Súboj mužstiev z hornej polovice tabuľky nemal jasného favorita, no jarná fazóna „Fíšanov“ vzbudzovala rešpekt. Obrana Černíka však zahrala dobre a hosťom veľa nedovolila. Vo vyrovnanom prvom polčase to bol viac-menej medzišestnástkový futbal, po obrátke išli po víťazstve odhodlanejšie domáci, finálna fáza im však chýbala. Víťazný gól mal dve minúty pred koncom na kopačke domáci Kanás, no tesne minul odkrytú svätyňu Polacseka. Hodovému zápasu chýbalo korenie.

*Veľký Kýr – Lipová 0:5 (0:3), Mokráš 3,Holík, Kecskés.

Pre domácich to bol už existenčný zápas, lenže Lipovčania doma rozdávajú a vonku berú a aj do Kýru si išli naprávať reputáciu po domácej strate so Svodínom. Kto však čakal od domácich boj o záchranu, musel byť sklamaný. Kýrania boli odovzdaní a pre súpera to bol iba tréning. Po polhodine hry zvyšoval Mokráš exportným gólom z diaľky na 0:3 a po zmene strán pridal ešte dva góly. Desať minút pred koncom videl domáci Godár červenú kartu za odkopnutie lopty smerom na rozhodcu.

ľany – Hul 2:1 (1:1), Horník, Mikla – Horák.

Kým Úľany sú na jar doma stopercentné, Hulania nehrajú v oslnivej forme a na susedské derby nešli ani zďaleka ako favorit. Podali však dobrý výkon a nakoniec siahali po bode. Na gól domáceho Horníka z 11.min odpovedali Hulania v 35. Horákom a potom bola hra vyrovnaná až do záverečných minút. Úľany dostali od Horáka vôbec prvý jarný gól a zdalo sa, že prídu aj o dva domáce body. Lenže v šiestej minúte nadstaveného času rozhodol šťastným gólom striedajúci Mikla, ktorý 15 minút predtým zahodil tutovku.

*Semerovo – Mužla 3:0 (2:0), Bagala 2, Hatala.

V stretnutí mužstiev z dolnej polovice tabuľky bolo cítiť – päť kôl pred koncom – isté napätie. Domáci šli do vedenia v 25.min zásluhou Hatalu a o sedem minút pridal poistku Bagala. Do druhého polčasu však vstúpili lepšie hostia, ktorí si vytvorili aj prevahu a len vďaka brankárovi Mokrášovi nepadol kontaktný gól. Semerovo spečatilo výsledok v poslednej minúte po peknej spolupráci Kršáka s Bagalom.

*Mojzesovo – Čechy 3:0 (1:0), M. Hoppan 2, Eliaš.

V súboji tabuľkových susedov sa dávali – reálne – väčšie šance Mojzesovčanom, ktorí na jar doma bodujú naplno. Hostia pôsobili odovzdane a celkovo sa hral iba priemerný futbal. Viac šancí si vytvárali domáci, ktorí tú v 18.min M. Hoppanom aj premenili. Nezastavila ich ani nepremenená penalta minútu pred prestávkou, ktorú Opát namieril do brvna. Aj do druhého polčasu nastúpilo aktívnejšie Mojzesovo, čo jej hráči vyjadrili ďalšími dvomi gólmi v 49. a 55.min.

*Svodín – Michal – nehralo sa. Hostia na zápas nepricestovali a podľa všetkého ich čaká kontumačná prehra 3:0.