Suveréna skupiny z Michala podržala v Komjaticiach brankárka - BOLI SME NA ŽIAKOCH: Komjatice – Michal 4:4

• Uverejnené sobota, 28. máj 2016, 18:20
  • Prečítané: 1536x

akomjat-michal vanesa 1Žiaci Družstevníka Michal nad Žitavou hrali v sobotu – už ako istý víťaz skupiny A – v poslednom kole základnej časti IV. ligy ObFZ Nové Zámky na pôde FC Komjatice, kde najskôr dokázali otočiť z polčasových 1:0 expresne rýchlo v priebehu piatich minút na 1:3, aby v poslednej minúte prišli o najtesnejšie víťazstvo gólom na 4:4.

Je to vôbec iba druhá strata suveréna skupiny od Žitavy, ktorý prehral z dovtedajších sedemnástich zápasov iba jeden a ktorý bude hrať najbližšiu sobotu 4. júna vo Veľkých Lovciach vo finálovom turnaji o žiackeho majstra okresu za účasti Veľkých Loviec (víťaz C sk.), Dvorov nad Žitavou (víťaz D sk.) a Bánova (víťaz B sk.). Michalčania, ktorých tím tvoria tiež chlapci zo susedného Kmeťova, mohli odchádzať z Komjatíc aj úplne naprázdno, no podržala ich opora v bráne, ktorou je dievča. Nádejná gólmanka Vanesa Stachová je v okresných futbalových kruhoch už pomerne známou persónou a dvomi zákrokmi v druhom polčase v Komjaticiach iba potvrdila svoje brankárske kvality. Brankárka, ktorá chytá stále aj za prípravku Kmeťova, zlikvidovala za stavu 2:4 včasným vybehnutím sľubnú šancu domácich, no ešte predtým - za stavu 1:3 – odvážnym hodením sa pod nohy protihráča bez faulu zastavila samostatný únik a zneškodnila stopercentnú šancu súpera.

Pochvalu si zaslúžia aj hráči tretích Komjatíc, ktorí – až na úvod druhého polčasu – držali so suverénom skupiny krok a odmenou im bol vyrovnávajúci gól v poslednej minúte zápasu na konečných 4:4, no nevyznamenali sa pri úvodnom výkope, ktorý rozohrali bez porušenia pravidiel (smerom k bráne súpera) až na štvrtý pokus...

Tabuľka: futbalnet.sk