Majstrom okresu – v predstihu - Salka. Svodín na víťaznej vlne, Hul vezie zlaté body - BOLI SME NA: Černík - Lipová 2:0

• Uverejnené nedeľa, 29. máj 2016, 22:07
  • Prečítané: 1893x

a-cernik - lipova 016 V nedeľňajšom 28. kole sa čakalo, či prvá Salka v predstihu spečatí titul majstra okresu a získa tak právo postupu do krajskej piatej ligy východ. Salčanom sa to v priamom súboji s druhým Michalom bez väčších problémov podarilo a v dedine na južných hraniciach mohli začať majstrovské oslavy. Tretí Svodín vyhral piaty zápas v rade, no domáci Kýr sa držal statočne. Zemné nechalo po hokejovom výsledku všetky body v Mužli, Lipová doplatila na nepremieňanie šancí v Černíku a Úľany vyprášili 5:1 Čechy. Mojzesovo si poradilo s Rastislavicami, no zle pochodili doma Vlkas s Trávnicou a aj Semerovo, kde ušli hrobárovi z lopaty Hulania. Miroslav Macek dal hetrik a dve kolá pred koncom je opäť v čele poradia strelcov.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 28. kolo:

*1.FC Černík – OŠK Lipová 2:0 (0:0), Lauro 2.

1.FC: Sivaninec – A. Šebík, Adamik, Andrášik, Jesenič, M. Šulík, Soboňa, Klein, Kuruc, Kotlár, Pečimúth (Lauro, M. Šebík, Chomiščák).

OŠK: Pilek – Balogh, Sovič, Poláček, Klimek, Holík, Mokráš, Stacho, Harmata, Opeta, Mrva (Kováčik, Gúcky, Szabó).

Hosťujúcu Lipovú zdobila na jar dobrá bilancia na ihriskách súperov, lenže na pôde húževnatého Černíka sa čakal úplne vyrovnaný súboj. V prvom polčase však mali hru pod kontrolou hostia, no tí urazili šťastenu hneď v prvej desaťminútovke. Už v 1.min mali po trme-vrme v malom vápne gól na kopačke, no poloodkrytú bránu trestuhodne netrafili. Mrvova hlavička išla potom vedľa a na opačnej strane riešil zle núkajúcu sa šancu Klein. V 10.min ušiel hosťujúci Opeta až pred Sivaninca, v stopercentnej šanci však trafil iba brvno. V závere polčasu bol vzruch aj pred bránou Lipovej, keď vypadla lopta z rúk Pilekovi, či po jedovke Kuruca. Pileka natiahol ešte Pečimúth, no na druhý polčas vybehli domáci oveľa agresívnejšie a hlavne ukázali väčšiu túžbu po víťazstve. O všetkom rozhodol striedajúci Lauro, ktorý najskôr v 58.min vyťažil z úniku pohyblivého Kotlára, aby dostal hostí do kolien len minútu nato po samostatnej akcii.

*Salka – Michal 2:0 (1:0), Flekáč, G. Tóth.

Nachystaní domáci potrebovali k postupovej definitíve – dve kolá pred koncom - víťazstvo akýmkoľvek rozdielom a do druhého v poradí sa pustili od úvodného hvizdu. Michal však nechcel predať kožu úplne lacno a skoro celý polčas gól nepadol, pretože Salčanom zväzovala nohy nervozita. Pomohol im však Oškerský, ktorého rozhodca v 42.min vylúčil a Flekáč stihol tesne pred prestávkou šikovným lobom z 25 m prekonať Husára, ktorý stál príliš vonku z brány. Postupová poistka prišla v 65.min z kopačky kanoniera G. Tótha, ktorý ušiel a obišiel aj brankára.

*Veľký Kýr – Svodín 1:2 (1:1), Šándor – Árendás 2.

Tretí Svodínčania ťahali víťaznú šnúru, ktorú chceli na pôde posledného tímu natiahnuť už na päť zápasov. Kýrania sa po čase zišli v ako-tak solídnej zostave, no opäť zaspali úvod, čo nebezpečný Árendás v 11.min nekompromisne potrestal – 0:1. Šándor však v 25.min z 25 m vyrovnal a domáci stále žili. V 53.min však stratili v strede poľa loptu, pohybliví Svodínčania ich prečíslili štyria na dvoch a Árendáš sa nemohol pomýliť. V závere bolo na ihrisku aj nervozity, no body brali hostia. Domáci by si však bod zaslúžili.

*Mužla – Zemné 4:3 (3:1), B. Mészáros 2, Pathó, Franta – Gašparík, Dobrý, Sebestyéni.

Domácich Mužlanov čakal ďalší existenčný zápas, no aj Zemné, ktoré len pred týždňom prišlo o bronzový stupienok, malo svoje plány. V zápase bohatom na góly začali lepšie hostia (0:1), no domáci sa rýchlo spamätali a až do prestávky mali hru i skóre pod kontrolou a zaslúžene otočili na 3:1, keď dal dva góly rýchly Mészáros. Lenže aj úvod druhého polčasu patril Zemnému, ktoré dokázalo vyrovnať na 3:3 a tak sa začínalo odznova. O zisku troch bodov Mužle rozhodli 15 minút pred koncom skúsenosti nestarnúcich matadorov a Kianekov roh na bližšiu žrď usmernil hlavou za chrbát Szalaia Franta.

ľanyČechy 5:1 (2:0), Supek, Mikla, Macek – Zalešák.

Úľany si chceli udržať jarný domáci víťazný marš a proti sklamaniu jari z Čiech mali na to všetky predpoklady. Lenže najmä do prestávky hostia nepôsobili vôbec odovzdane a mali aj pár šancí. Tie však nepremenili, kým domáci áno. Do prestávky bolo 2:0 a po nej už mali Úľany zápas jasne v rukách. Ozdobou bol gól Miklu na 5:1 z priameho kopu do vinkla.

*Vlkas – Trávnica 1:3 (0:1), T. Slovák – Macek 3.

Vo Vlkase sa stretli po jeseni dve posledné mužstvá, ktoré však v odvetách bodujú. Záchranársku istotu ešte nemali domáci, ktorí túžili po víťazstve, lenže vyšli naprázdno a majú ťažké srdce na hlavného rozhodcu. Trávnica prišla bez jediného náhradníka a do vedenia ju poslal v 22.min kanonier Macek, ktorý vyťažil zo strely Kanása. V 51.min Macek aj zvýšil prízemnou strelou spoza šestnástky, no nádej vykresal bojovnému Vlkasu kapitán T. Slovák v 60.min. V nervóznom zápase dorazil domácich minútu pred koncom Macek, ktorý tak zavŕšil hetrik.

*Semerovo – Hul 1:4 (0:1), Bagala – Smiešny 2, Lontoš, Horák.

Vo väčšej neistote nastupovali hostia, ktorí hrajú na ihrisku súpera aj v budúcom – predposlednom - kole. Zdá sa však, že ušli hrobárovi z lopaty. V prvom polčase hrali Hulania dobre, dva nájazdy síce nedali, no Lontoš ich poslal do vedenia v 27.min. Na začiatku druhého polčasu trafil z voleja ešte Horák (0:2), no potom vyvinuli domáci Semerovčania obrovský tlak, z ktorého však vyťažili iba kontaktný gól Bagalom v 65.min. Aj v závere tlačili, lenže v poslednej desaťminútovke dvakrát ušiel Smiešny a Hul viezol zlaté body.

*Mojzesovo – Rastislavice 3:1 (1:1), Krehák 2, Eliaš – Almaši (11 m).

Mojzesovo je na jar doma stopercentné, no hostia boli tretí od konca a ku kľudnému spánku ešte nejaké body potrebovali tiež. Aktívnejší boli domáci, no prvé šance nevyužili, naopak v 21.min im dal Almaši z jedenástky za ruku gól – 0:1. Do prestávky Krehák vyrovnal, lenže po nej vyrazil Šurába domácemu Eliašovi penaltu. Od 62.min dohrávali Rastislavice bez vylúčeného L. Kuzma (po druhej žltej karte) a až potom strhlo domáce Mojzesovo potrebné víťazstvo na svoju stranu.