Svodín zdolal aj majstra, vyhrali už aj Čechy, Rastislavice doma 1:3 (!), Kýr zostupuje - VI. LIGA

• Uverejnené nedeľa, 05. jún 2016, 22:09
  • Prečítané: 1883x

ajul - mužla  7 - nemethNedeľňajšie predposledné kolo šiestej ligy prinieslo šieste víťazstvo Svodína v rade, pričom tento raz Svodínčania pokorili čerstvého majstra zo Salky. Druhý Michal si poradil s Černíkom, no prekvapila remíza Hulu v Zemnom. Body sa opäť delili aj v Lipovej, odkiaľ si viezlo prvý jarný plusový bod susedné Mojzesovo. Trávnica nastrieľala pomaly už tradičný poltucet tentokrát Úľanom a vôbec prvé víťazstvo v odvetnej časti dosiali Čechy. Doma prehral nielen Veľký Kýr, ktorý je tak definitívne vypadávajúcim mužstvom, ale v dôležitom zápase aj Rastislavice, odkiaľ si zlaté body vezie Vlkas. V súboji o kráľa strelcov si polepšil 33-gólový Miroslav Macek.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 29. kolo:

*Svodín – Salka 1:0 (1:0), Nothart.

Salka nastupovala už ako istý víťaz súťaže, no tretí Svodín chcel šieste víťazstvo v rade, preto sa čakal obojstranne útočný futbal. Domácim vyšiel hneď v 7.min brejk, po ktorom išli traja na dvoch a najlepší strelec jarnej časti Nothart poslal svojich do vedenia. Potom sa hralo väčšinou iba medzi šestnástkami a domáci držali najtesnejší náskok. Hosťom sily nechybali ani v závere, snažili sa s výsledkom niečo urobiť, no vyloženú gólovú šancu si nevypracovali.

*Michal – Černík 2:0 (1:0), Macek, Mikle.

Ak si chcel Michal udržať druhé miesto, potreboval s piatym Černíkom bodovať. Na ťažkom teréne sa hral celkom dobrý zápas, pričom v prvom polčase mali o niečo viac z hry domáci. Tých poslal do vedenia gólom do šatne po kolmej prihrávke v 45.min Macek, no druhý polčas bol vyrovnaný. Hostia sa snažili o vyrovnávajúci gól, lenže v 66.min vyšla spolupráca Maceka s Miklem a Sivaninec lovil loptu po druhýkrát. Sľubnú šancu mal aj Černík, Martinik ale loptu vyrazil na roh.

*Zemné – Hul 2:2 (2:1), Sebestyéni, Dobrý – M. Černák 2.

Pri Váhu bolo favoritom domáce Zemné, Hulania však pred týždňom prekvapili víťazstvom v Semerove, preto sa čakalo, kto vstúpi do zápasu lepšie. V 11.min dal po rohu Gašparíka otvárací gól domáci Sebestyéni, no obojstranne útočný prvý polčas bol herne úplne vyrovnaný a vynikali aj brankári. Hul vyrovnal zásluhou Černáka v 24.min– 1:1, v 43. Zemné opäť viedlo po spolupráci Dobrého s Gašparíkom. V 60.min však Černák vyrovnal aj po druhýkrát a začínalo sa odznova. V samom závere mohol dvakrát rozhodnúť Dobrý, lenže najmä pri jeho druhom pokuse vynikol Dufek a zázračne zachránil. V 89. dostal červenú kartu domáci Jo. Salay.

*Lipová – Mojzesovo 2:2 (1:1), Poláček, Mrva – L. Mikulec, Martiš.

Mojzesovo bodovalo v jarnej časti iba na vlastnom ihrisku, no derby nemá favorita, navyše Lipová začala opäť zahadzovaním šancí. Pred peknou návštevou patril úvod domácim, no Mokráš nevyužil dve a Opeta jednu dobrú príležitosť. Zato na opačnej strane v 22.min L. Mikulec povedľa Pileka trafil a bolo 0:1. Gólom do šatne domáci gólovou hlavičkou Poláčka predsa len vyrovnali a v 57.min Mrva aj otočil vývoj – 2:1. Hostí viackrát podržal brankár Buranský a 76.min ušiel nestrážený striedajúci tréner Mojzesova Martiš, ktorý na dvakrát rozjasal svojich. Body sa nakoniec delili, pretože domáci Kecskés svoju šancu v závere nepremenil.

*Trávnica – Úľany 6:3 (5:1), Chovanec 2, Macek (11 m), Gašparík, Kiripolský, vlastný (Turan) – M. Malík, A. Kajanovič, P. Ostrožlík (11 m).

V stretnutí tabuľkových susedov boli miernym favoritom ofenzívni domáci a i keď polčasový stav hovorí jasnou rečou, úvodné dejstvo bolo pomerne vyrovnané. Hosťujúci Turan si však v 9.min zrazil centrovanú loptu do vlastnej siete a o dve minúty zvýšil Chovanec na 2:0. Úľany mali dobré brejky a aj nebezpečné štandarky, ale góly dávali efektívni Trávničania (5:1). Tým však po obrátke začali ubúdať sily a súper znížil na 5:3. Potom už hrali Úľany vabank a Kiripolský spečatil víťazstvo Trávnice.

*Veľký Kýr – Semerovo 1:4 (1:2), A. Malý – Döme 2, Bagala, Kršák.

Záchrana Veľkého Kýru v „okrese“ bola čisto v teoretickej rovine a tak sa čakalo, ako k poslednému zápasu na domácom trávniku pristúpia samotní hráči. V 19.min strelil A. Malý otvárací gól a zdalo sa, že domáci zabojujú o česť. Hosťom však vychádzali brejky a najmä Bagala zamestnával obranu domácich. Nestarnúci Döme v 22.min vyrovnal a ešte do prestávky Semerovo otočilo stav. Po obrátke hostia držali tesný náskok a v poslednej päťminútovke dvoma gólmi prikrášlili víťazstvo.

*Čechy – Mužla 3:1 (0:0), Zalešák 2, Zelovič – Ármai.

Jarné sklamanie Čechy v odvetách nezvíťazilo do nedele ani raz a bolo preto otázne, ako k zápasu, ktorého výsledok mohol byť ešte dôležitý, domáci pristúpia. V prvom dejstve gól nepadol a o všetkom sa rozhodovalo po prestávke. V 53.min poslal Češanov do vedenia Zelovič, v 61. zvýšil Zalešák, no v 70.min kontrovali Ármaiom hostia – 2:1. Rozbehnutí domáci ale išli za víťazstvom a 10 minút pred koncom pridal svojim druhým gólom poistku Zalešák.

*Rastislavice – Vlkas 1:3 (0:3), Arpáš - Polák, L. Slovák, Marián Slovák.

V predposlednom kole sa najväčšia pozornosť sústredila do Rastislavíc, kde sa v priamom súboji stretli ohrození tabuľkoví susedia, ktorých delil iba jeden bod. Hneď úvod mal prekvapujúci priebeh a od 6.min hostia viedli, keď po priamom kope dorazil loptu do siete Polák. V 25.min bolo 0:2 a práve gól L. Slováka sa ukázal ako zlomový. Vlkas dal minútu pred prestávkou aj tretí gól a za šokujúceho stavu 0:3 bolo prakticky po zápase. V druhom polčase stačil „Valkáz“ umnou hrou strážiť výsledok a domov si odviezol zlaté body.