Stephanie Deszátová a Martina Šurnovská odohrali proti silnému Holandsku celých 90 minút - ME HRÁČOK DO 19 ROKOV

• Uverejnené streda, 20. júl 2016, 08:16
  • Prečítané: 942x

a-šurnovská 1Zápasom Slovensko – Holandsko (0:6) sa v utorok začali futbalové majstrovstvá Európy žien do 19 rokov, ktoré sa premiérovo konajú práve na Slovensku. V základnej zostave slovenskej reprezentácie proti krajine tulipánov v Senci mali miesto aj dve hráčky pochádzajúce z nášho okresu. Zadáčka Stephanie Deszátová i Martina Šurnovská na hrote hrali vôbec po prvýkrát pred kulisou vyše tisícky divákov a proti silnému Holandsku odohrali celých 90 minút.

Rodáčka zo Šurian M. Šurnovská je hráčkou prvoligového Bardejova, kým Bešeňovčanka St. Deszátová hrá v obrane Nových Zámkov. Mladšiou z nich je M. Šurnovská, ktorá však – napriek nízkemu veku iba 17 rokov – už okúsila aj legionársky chlebíček v českom Mníchovom Hradišti a krátko aj v Slavii Praha.Pre Slovensko to je na finálovom turnaji európskeho šampionátu – ako usporiadateľskej krajiny - debut, o to bola naša pozícia pri krutej prehre 0:6 ťažšia. Pre mladé Slovenky to však je vysnívaný turnaj i šanca pootvoriť si cestu do sveta veľkého ženského futbalu a aspoň trochu nahliadnuť medzi profesionálky.

*SLOVENSKO 19 – HOLANDSKO 19 0:6 (0:3), 1030 divákov.

Prvých 20 minút hrali mladé Slovenky odvážne, obrana v strede s Deszátovou hrala spoľahlivo, Šurnovská na hrote aktívne napádala, „načal“ ich však pokutový kop po zbytočnom faule a nadšenie začalo opadlo. Hostky, ktorých krajina sa môže pýšiť titulom majsteriek Európy z roku 2014, boli extrémne rýchle najmä po krídlach, zápas postupne ovládli a v 37. minúte si dala Deszátová nešťastne vlastný gól na 0:3. Holanďanky dominovali aj po obrátke, no aspoň k čestnému gólu Slovenska mala v samom závere najbližšie práve Šurnovská, ktorej strele v znútra šestnástky tesne nad brvno veľa nechýbalo.

SLOVENSKO 19: Matúšková – Kulová, Deszátová, Moťovská, Kovaľová (78. Tóthová), Fabová, Mikolajová, Briššová (46. Košlabová), Havranová, Čahojová, Šurnovská.

(MD)

Na úvodnej snímke:

Martina Šurnovská hrala proti Holanďankám na hrote útoku slovenskej reprezentácie. Foto sfz