Juniori Šurian začínali tesným víťazstvom 3:2 aj vlaňajšiu sezónu - VII. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 07. august 2016, 10:11
  • Prečítané: 1898x

ašurany jun - mana 016V sobotňajšej predohrávke 1. kola novej sezóny siedmej ligy MEVA sa na Kostolnom Seku stretla dvojica, z ktorej hostia z Mane hrali ešte pred rokom a pol najvyššiu okresnú súťaž, kým domáci juniori Šurian nehrali vôbec. „Niterkou“ odvtedy veľa vody nepretieklo a na trávniku v šurianskej mestskej časti na seba narazili v majstrovskom zápase vlaňajší víťaz ôsmej ligy ŠK Šurany juniori a OFK Maňa.

Domáci vybehli na premiérový zápas vo vyššej súťaži ako nedočkavé osy, väčšinu času mali viac z hry, nakoniec sa však tešili z najtesnejšieho víťazstva 3:2. Najmä do prestávky mali oveľa behavejší juniori jasnú prevahu, no prvý polčas mohli celkom ľahko aj prehrať. V jeho posledných piatich minútach mali totiž Maňania po kontrách tri veľké šance, ktoré však trestuhodne pozahadzovali. „Na úvod sezóny to bolo pre nás nesmierne ťažké víťazstvo, veľmi si ho ceníme,“ hovorí manažér ŠK Šurany juniori Juraj Vašek. „Presne takto sme však začínali aj minulú sezónu v ôsmej lige, keď sme sa doma s Dedinkou trápili a nakoniec vyhrali tiež 3:2.“ Ale vlani bol z toho postup... „Po tomto zápase si o cieľoch nedovolím hovoriť. Navyše, teraz hráme vonku s „béčkom“ Tvrdošoviec, hneď nato príde Štúrovo B, snáď potom budeme múdrejší.“ V zápase s Maňou sa hľadisko naozaj nenudilo, divákov staval na nohy hetrik Adriána Ölveckého či gól Matúša Klobučníka z polovice ihriska na 2:2. „Adam Letko stál pri góle na 2:2 po rozohraní zo stredového kruhu príliš vysoko, navyše, lopte pomohol vietor, v závere oboch polčasov nás však určite podržal. Adrián Ölvecký hral za nás prvý zápas, som rád, že sa rozhodol pre nás,“ mädlí si ruky a usmieva sa popod fúz manažér juniorov. 19-roťný A. Ölvecký, ktorý pripomína bývalého nemeckého bombardéra Carstena Janckera, je totiž rodákom z Lipovej a v lete sa rozhodovalo, či pôjde z dorastu Šurian domov na Lipovú, alebo na susedný Kostolný Sek hrať za juniorku ŠK.

Prelaďme však ešte k najhorúcejšej téme posledných dní v siedmej lige MEVA. Dodatočným odchodom Podhájskej B/Pozby, o postupe ktorej sa nakoniec rozhodlo len dva dni pred prvým majstrovským zápasom, sa čiastočne akoby uvoľnilo isté napätie, ku ktorému sa schyľovalo v boji o postup. Veď v tejto sezóne si zuby na najvyššie priečky brúsil nielen spomínaný obhajca titulu Podhájska B/Pozba či vlaňajší vicemajster Kolta, ale aj Veľký Kýr, ktorý hral ešte v predminulej sezóne dokonca krajskú piatu ligu východ a toto leto – opäť raz – vstáva z popola a z vyšších súťaží už prilákal domov niektorých rodených Kýranov (B. a D. Bátorovcov z Kolárova, Kökényesiho z Tvrdošoviec, P. Malého z Veľkého Cetína či Sládečka z Imeľa). Vysoko sa opäť môže pohybovať aj skúsené „béčko“ štvrtoligového Štúrova, otázna je aktuálna sila ďalšieho exšiestoligistu Čiech, no vyskočiť môže ešte aj niekto iný.

VII. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 1. kolo:

*ŠK Šurany jun. – OFK Maňa 3:2 (1:1)

Góly: 20., 56. a 75. Ölvecký – 48. Šulka, 57. Klobučník.

Domáci mali od začiatku viac z hry, no držanie lopty ešte zápas nevyhráva. V samom úvode trafil Skačan hlavou iba brvno a brvno „hralo“ s brankárom Gubricom o chvíľu ešte raz. Gólman Mane bol ale v 20.min už bezmocný pri šanci Ölveckého, ktorého nechala obrana na „päťke“ úplne nepokrytého – 1:0. Skoro celý polčas sa hral na polovici hostí, ktorí však mali v jeho závere hneď tri tutovky. Najskôr spálil po kontre veľkú šancu Lysay, potom ešte väčšiu Klobučník a vzápätí neuspel ani Černák. Domáci si o gól ale koledovali, tri minúty po obrátke vyrovnal Šulka, nečakaná gólová zápletka bola na svete a solídna návšteva sa vôbec nenudila. Na 2:1 dal opäť Ölvecký, no Klobučník vzápätí nachytal brankára Letka z následného výkopu a z polovice ihriska vyrovnal (2:2). Do konca zápasu zostávalo vyše pol hodiny a domáci vrhli všetko do útoku. Gubricovi pomohla raz žrď, ukázal aj jednu robinzonádu, no v 75.min bol prikrátky na Ölveckého priamy kop do vinkla, ktorým zavŕšil hetrik a nováčik sa zaslúžene tešil z premiérových bodov. V posledných minútach ale ešte Letko chytil na bránkovej čiare jednu nebezpečnú hlavičku.

ŠK JUN.: Letko – Výberči, Skačan, Jurík, Varro, Michalko, Zeleňák, Timoránsky, Rezdovič, Černák, Ölvecký (Macák, Banás, Sledz).

OFK: Gubric – Pinter, Ďuráč, Baranec, Lang, Šulka, Mjuller, Klobučník, Sádovský, Lysay, Černák (Záborský).

Tabuľka: futbalnet.sk

(MD)

Na snímke:

V zápase Šurany jun. – Maňa (3:2) sa nenudili ani brankári. V akcii Pavol Gubric z Mane. Foto md