Lipová triumfovala vo Vlkase a najbližšie ju čaká súboj stopercentných - BOLI SME NA: VLKAS – LIPOVÁ 0:2 +FOTO

• Uverejnené sobota, 13. august 2016, 21:04
  • Prečítané: 1899x

a-vlkas - lipova 027V zápase druhého kola šiestej ligy MEVA Lipová vo Vlkase potvrdila, že na ihriskách súperov sa jej hrá dobre. Po víťazstve 0:2 si odviezla všetky body a zatiaľ je v novej sezóne stopercentná.

Lipovčania mali od úvodného hvizdu o čosi viac z hry, no potrebovali dať gól. A ten prišiel v 20. minúte z kopačky kapitána Petra Poláčeka, ktorý je dlhodobo veľkou oporou mužstva a ktorý hral vo Vlkase na poste stopéra. „Loptu som si prebral na silnejšiu ľavú nohu a z asi 20 metrov som vystrelil. Nebola to príliš prudká strela, ale umiestnená k tyči. Navyše, brankár toho veľa vidieť nemohol, pretože na šestnástke stálo veľa hráčov oboch mužstiev,“ podržal P. Poláček syna svojho trénera Marcela Kováčika Adama, ktorý chytá za Vlkas. Mimochodom, hrajúci tréner Lipovej M. Kováčik odohral celý zápas a jeho syn Adam svoj „Valkáz“ v zápase niekoľkokrát podržal. „Víťazstvo 0:2 vonku je dobrý výsledok, aj keď za stavu 0:0 sme mohli inkasovať,“ pokračuje univerzálny typ futbalistu P. Poláček. „Naozaj sa potvrdilo, že vonku sa nám hrá lepšie. Mužstvo je uvoľnenejšie, kým doma je väčšinou povinnosťou vyhrať.“ ...v ďalšom kole príde na Lipovú nováčik Podhájska B/Pozba a to bude súboj dvoch stopercentných tímov. „Oproti jari je to nová súťaž, mužstvo sa trochu pomenilo, verím, že bude hrať uvoľnene. O výsledku dopredu nehovorím, ak by sme však uspeli, bol by to vynikajúci štart so sezóny,“ zakončil „Kovboj“.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 2. kolo:

*ŠK Vlkas – OŠK Lipová 0:2 (0:1)

Góly: 20. P. Poláček, 69. N. Mokráš.

ČK: 90. N. Mokráš.

Úvodná 20-minútovka patrila hosťom a gólom spoza šestnástky ju podčiarkol Poláček – 0:1. Brankára domácich A. Kováčika ako prvý vyskúšal Konderik, no v 7.min mohol ísť do vedenia Vlkas. Máčovský však v samostatnom úniku na Pileka nevyzrel. V rušnom prvom polčase mali o čosi viac z hry Lipovčania, poistku mohol pridať Mokráš, no A. Kováčik svojich podržal. Aj po obrátke lepšie kombinovali hostia, Gúcky však mieril tesne vedľa, Stacha vychytal gólman ŠK a Stacho vzápätí nedorazil ani do poloodkrytej brány. Na 0:2 však predsa len zvýšil po samostatnej akcii Mokráš a A. Kováčik chytil ešte jednu gólovú šancu Stachovi. Vlkas potom vrhol všetko do útoku, no Máčovský zakončil tesne vedľa a Abrhan nad bránu.

ŠK: Kováčik – Bozáň, Soboňa, Marián Slovák, Abrhan, Supek, F. Bernáth ml., T. Slovák, Mart. Slovák, E. Kocsi, Máčovský (J. Kocsi).

OŠK: Pilek – Doms, Poláček, M. Kováčik, Klimek, Gúcky, Mokráš, Konderik, Stacho, Opeta, Harmata (Mikulec, Velčický).

Tabuľka: futbalnet.sk

(MD)

Na úvodnej snímke:

Nový kapitán Lipovej Peter Poláček mohol byť po víťazstve 0:2 vo Vlkase spokojný. Foto md